Reklama

Babska solidarność jest jej obca

Jej bohaterce z "Klanu" nie można ufać, bo nie wiadomo, co tak naprawdę myśli. - Nie spodziewałabym się po niej lojalności - mówi z uśmiechem Ada Fijał.

"Tele Tydzień": Kiedy Karolina pojawia się na horyzoncie, wiadomo, że chodzi o Darka (Dariusz Lewandowski), na którego dawno już zagięła parol. Co sprawia, że ten mężczyzna ją tak pociąga?

Reklama

Ada Fijał: - W zasadzie trudno się jej dziwić. Darek to interesujący, przystojny facet, pełen energii i zapału do pracy. Tak więc obecna propozycja zatrudnienia go stanowi dla Karoliny okazję do odnowienia zażyłości sprzed lat. Sytuacja jest dziś o tyle korzystniejsza, że planom tym sprzyja żona Darka - Czesia (Anna Powierza), dziewczyna, która ufa ludziom.

Karolinie również. Słusznie?

- Czas pokaże. Nie spodziewałabym się po niej specjalnej lojalności, bo już raz wchodząc w romans z Darkiem dowiodła, że 'babska solidarność' jest jej obca (śmiech).

W charakterze pani stroju widać często inspiracje retro. Ponoć fascynację latami 20. i 30. zawdzięcza pani babci?

- Tak. Moja babcia była przedwojenną wielką damą, elegantką,z której wspomnień przebijał obraz świata tamtych lat. Potrafiłam słuchać godzinami jej opowieści o balach i pięknych kreacjach, pełnych wytworności i umiaru zarazem, noszonych z gracją i fasonem. Zaszczepiła mi też miłość do ówczesnej muzyki i słuchała ze mną w radiu starych szlagierów. Zdarzało się, że śpiewała mi też refren: 'Ada, to nie wypada...' (śmiech).

Atmosferę dawnych lat można też odczuć na pani ostatniej płycie "Ninoczka"?

- Tak, 'Ninoczka' to mniej znane piosenki z lat 20. i 30. Materiał wbrew pozorom bardzo różnorodny muzycznie, a tematyka jest inspirowana rolą Grety Garbo w filmie z 1939 roku, gdzie tytułowa Ninoczka była wysłanniczką radzieckiego rządu. Jest to historia kobiety, jej emocji i zmiennych nastrojów. Uważam, że piosenki z dawnych lat warto przypominać.

Z Adą Fijał rozmawiała Jolanta Majewska.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ada | Nie wiadomo | Nie | 'Solidarność'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje