Reklama

Reklama

Artur Chamski zasypia przy książkach

Artur Chamski tłumaczy się z tego, dlaczego książki go usypiają. Zdradza również, że stosuje żadnej diety, a o formę dba na siłowni.

Rozpoczął się wrzesień - pracowity sezon dla aktora. Jak pan spędza czas wolny po pracy?

Artur Chamski: - Relaksuje mnie czytanie. Może to dziwnie zabrzmi, ale zasypiam przy książkach (śmiech). Bynajmniej nie dlatego, że mnie nudzą. One po prostu na tyle mnie odprężają, że aż usypiają. To jest takie moje lekarstwo na dobry sen. Dlatego też dużo książek mam niedoczytanych. Znalazłem jednak na to sposób - audiobooki. Gdy jadę samochodem - a dużo czasu spędzam za kierownicą - to zamiast słuchać muzyki, z którą na co dzień mam dużo do czynienia, włączam sobie książkę.

Reklama

Jakie książki pan czyta albo jakich pan słucha?

- Generalnie interesują mnie thrillery. Ostatnio zaczytuję się w tych medycznych autorstwa Tess Gerritsen. Spodobał mi się również kryminał Zygmunta Miłoszewskiego - "Bezcenny".

Ma pan jakiś sposób na utrzymanie dobrej formy?

- Staram się chodzić regularnie na siłownię - chciałbym poprawić swoją sylwetkę i nabrać trochę masy. Kiedyś biegałem, ale to nie zdało egzaminu przez brak czasu. Dlatego zaprzestałem porannych treningów.

Czy poza tym stosuje pan jakąś specjalną dietę?

- Żadnej diety cud. Przykładam jednak bardzo dużą wagę do tego, by moje posiłki były regularne. Staram się unikać niezdrowego jedzenia. Jednak w moim przypadku, to ta regularność ma największe znaczenie.

Ale ma pan jakąś słabość?

- Kocham kuchnię włoską! Rozsmakowałem się w potrawach z ryżem - uwielbiam sushi. Jako, że nie należy ono do najtańszych, to nie jadam go codziennie. Jednocześnie mam też zasadę, że na jedzenie nie żałuję sobie pieniędzy. Kocham jeść - mimo że tego po mnie nie widać.

- Nawiązując jeszcze do literatury - razem ze znajomymi zainwestowaliśmy w książkę Macieja Nowaka "Go out". To jest taki przewodnik po restauracjach, który mimo wysokiej ceny, zwraca się w postaci bonów zniżkowych do restauracji. Na przykład druga osoba płaci symboliczną złotówkę za swoje danie. Często z tej opcji korzystamy. Można zaoszczędzić, a przy okazji poznać nowe miejsca i smaki. Świetna sprawa - naprawdę polecam.

Artur Chamski (ur. 22 kwietnia 1979 roku w Bystrzycy Kłodzkiej) - aktor, wokalista i piosenkarz. Związany z Teatrem Studio Buffo od 2001. W 2008 uczestniczył w IV edycji programu "Jak oni śpiewają", którą wygrał. W 2014 uczestniczył w I edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym zajął 4. miejsce.

Rozmawiała Paulina Persa (PAP Life).

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL