Reklama

Antoni Gucwiński nie żyje. Żona ujawniła prawdopodobną przyczynę jego śmierci

Antoni Gucwiński nie żyje. Były dyrektor wrocławskiego ZOO oraz autor programu "Z kamerą wśród zwierząt" zmarł 8 grudnia 2021 roku w wieku 89 lat. Żona ujawniła właśnie prawdopodobną przyczynę jego śmierci.

Antoni Gucwiński nie żyje. Były dyrektor wrocławskiego ZOO oraz autor programu "Z kamerą wśród zwierząt" zmarł 8 grudnia 2021 roku w wieku 89 lat. Żona ujawniła właśnie prawdopodobną przyczynę jego śmierci.
Antoni Gucwiński (1931-2021) /Krzysztof Horoszkiewicz /East News

8 grudnia 2021 roku we Wrocławiu w wieku 89 lat zmarł Antoni Gucwiński, polski lekarz weterynaryjny, inżynier zootechniki oraz przez wiele lat dyrektor Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Był też autorem popularnego w Polsce programu "Z kamerą wśród zwierząt", który widzowie Telewizji Polskiej mogli oglądać na antenie przez ponad 30 lat.

Smutne informacje o śmierci dziennikarza przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

"Przykry dzień we Wrocławiu. Zmarł Antoni Gucwiński - wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program "Z kamerą wśród zwierząt", który prowadził wraz z żoną, uczył nas wrażliwości wobec naszych "braci mniejszych". Będzie nam go ogromnie brakować" - przekazano w oświadczeniu.

Reklama

Znana jest prawdopodobna przyczyna śmierci Antoniego Gucwińskiego

Antoni Gucwiński prze wiele lat prowadził wraz z żoną Hanną kultowy program telewizyjny. Para przeżyła razem 60 lat. Wdowa ujawniła właśnie prawdopodobne przyczyny jego śmierci.

"Mąż źle się czuł już od kilku dni. Nie oddychał normalnie. Ale jak pytałam, czy wszystko w porządku, to mnie okłamywał, że czuje się świetnie. Znam go - nie chciał mnie martwić. Ale ja i tak przeczuwałam, że coś jest nie tak. A z dnia na dzień było coraz gorzej z oddychaniem. W niedzielę rozmawiał przez telefon z lekarzem rodzinnym. I ten jak tylko usłyszał głos Antoniego, to od razu kazał mu dzwonić po karetkę pogotowia" - wyznała Hanna Gucwińska w rozmowie z "Super Expressem.

Autor programu "Z kamerą wśród zwierząt" trafił w końcu do szpitala. Początkowo 89-latek czuł się dobrze, ale z godziny na godzinę jego stan zdrowia pogarszał się i konieczne było podłączenie aparatury podającej tlen.

Hanna Gucwińska przygotowuje się obecnie do pogrzebu zmarłego męża, ale pojawiły się pewne komplikacje. Ciało będzie musiało długo leżeć w chłodni, co utwierdza Hannę Gucwińską w tym, że jej mąż chorował na COVID-19.

"Jeszcze nie. Usłyszałam, że ciało będzie dość długo leżało w chłodni. To chyba z uwagi na pandemię, a Antoni chyba był zarażony koronawirusem. Nie wiem" - odpowiedziała na pytanie o planowanym pogrzebie.

Antoni Gucwiński odszedł z z funkcji dyrektora wrocławskiego zoo w końcu 2006 roku. Z żoną mieszkali na wrocławskim Biskupinie.

Antoni Gucwiński, w 1983 roku został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, zaś w 1998 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 1977 roku przyznano mu także Medal Komisji Edukacji Narodowej. Był również laureatem Orderu Uśmiechu i wielu innych odznaczeń.


RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Antoni Gucwiński | Z kamerą wśród zwierząt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy