​Anna Iberszer: "Ranczo" wiecznie żywe

​Anna Iberszer zaczęła właśnie próby do nowego spektaklu "Skok w bok" w Teatrze Capitol. Aktorka przyznaje, że dobrze czuje się w rolach komediowych. Premiera odbędzie się w czerwcu. A póki co, energiczną policjantkę Francescę z "Rancza" można oglądać między innymi na deskach Och-Teatru w sztuce "Lekcje stepowania" w reżyserii Krystyny Jandy oraz w objazdowym spektaklu "Jak nie oszaleć z facetem" z udziałem postaci właśnie z popularnego z serialu TVP1.

Niewiele osób wie, że Anna Iberszer jest także choreografem oraz instruktorką, pedagogiem i teoretykiem tańców latynoskich

Anna Iberszer podkreśla, że nie lubi nudy i bezczynności, dlatego też nigdy nie skarży się na nadmiar obowiązków zawodowych. Każda rola to dla niej nowa przygoda, której trzeba stawić czoła najlepiej, jak tylko się da.

Reklama

- Mam bardzo dużo pracy - głównie w teatrze. Zaczęłam właśnie próby do nowego spektaklu "Skok w bok" w Teatrze Capitol. Jest to farsa z bardzo fajną obsadą, bo jest tam i Asia Moro, i Paulina Holtz, i wiele innych fajnych aktorek i aktorów. To taka klasyczna komedia pomyłek, reżyseruje Andrzej Rozhin. Na razie pierwsza próba, więc ciężko mi powiedzieć, w którą stronę to pójdzie, ale myślę, że przy takiej obsadzie nie może się nie udać. Cały czas gramy też spektakl "Lekcje stepowania" w Och-Teatrze - mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Iberszer, aktorka i tancerka.

Widzowie "Rancza" dobrze znają Annę Iberszer z roli energicznej policjantki. Ta postać w pewnym sensie ma też swoją kontynuację w objazdowym spektaklu "Jak nie oszaleć z facetem", który powstał właśnie na podstawie kultowego serialu. To opowieść o odwiecznych różnicach między postrzeganiem świata przez kobiety i mężczyzn, chwilami bardzo ostra i bezkompromisowa walka płci okraszona muzyką i humorem.

- Można powiedzieć: "Ranczo" wiecznie żywe - jest Pietrek, jest Hadziukowa, jest Francesca. Więc mimo że serial się skończył, to widz nadal może jeszcze obcować z tymi postaciami w trochę innej formie. Kobiety wilkowyjskie opowiadają, co tu zrobić, żeby nie oszaleć z facetem i jak takiego faceta dobrać, a potem z nim wytrzymać. Pietrek jest w charakterze egzemplifikanta, czyli na nim pokazujemy, jakie to są te reakcje dobre i złe mężczyzn. Ta sztuka jest bardzo fajnie napisana, bo rzeczywiście jest dużo śmiechu, natomiast są takie fragmenty, nad którymi można przysiąść, zastanowić się i przemyśleć - tłumaczy Iberszer.

Anna Iberszer jest także choreografem oraz instruktorką, pedagogiem i teoretykiem tańców latynoskich - zwłaszcza flamenco i tanga. Swój warsztat doskonaliła m.in. w Berlinie, Wiedniu i Paryżu. Umiejętności aktorskie tancerki wykorzystali również producenci serialu "Ranczo".

Dowiedz się więcej na temat: Anna Iberszer

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje