Reklama

​Anna Guzik: 17 lat w "Na Wspólnej"

Grubo ponad 3100 odcinków, wierne rzesze fanów i rodzinna atmosfera na planie, o której mówią wszyscy występujący w serialu aktorzy. Serial "Na Wspólnej" właśnie obchodzi 18-lecie, a Anna Guzik, jedna z gwiazd tej produkcji TVN, uczciła tę rocznicę wspomnieniowym wpisem na Instagramie.

Anna Guzik już 19 lat wciela się w Żanetę Ziembę

W rolę Żanety Zięby z "Na Wspólnej" Anna Guzik wciela się niemal od początku swojej kariery zawodowej. Do obsady serialu aktorka dołączyła w 2004 roku, nieco ponad rok po emisji pierwszego odcinka. Początkowo miała zagrać tylko kilka epizodów. Producenci i scenarzyści zobaczyli jednak w nieśmiałej Żanecie ogromny fabularny potencjał i dzięki temu aktorka na planie serialu pracuje już 17 lat. Przez pierwsze lata wątek Żanety był mocno związany z jej pierwszym mężem Grzegorzem, w którego wcielał się Leszek Lichota. Gdy aktor odszedł z obsady "Na Wspólnej", w życiu granej przez Annę Guzik postaci pojawił się Wojciech Szulc grany przez Wojciecha Błacha.

Przez te wszystkie lata w życiu aktorki także się wiele wydarzyło. Założyła rodzinę (jej mężem jest Wojciech Tylka), została mamą trzech córek, wygrała szóstą edycję "Tańca z Gwiazdami", wzięła udział w show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", wystąpiła w wielu filmach i serialach, jak choćby "Hela w opałach" czy "Pierwsza miłość". Jednak to rola Żanety przyniosła jej największą popularność. Nic więc dziwnego, że 18. rocznicę emisji pierwszego odcinka "Na Wspólnej" aktorka uczciła serią zdjęć na instastory (to, na którym pokazuje siebie z czasów, gdy zaczynała grać w serialu, naprawdę robi wrażenie!) oraz radosnym postem na Instagramie.

Reklama

"Dzisiaj mija 18 lat od emisji pierwszego odcinka 'Na Wspólnej'!!! Miałam gościć na planie jeden dzień zdjęciowy, no cóż..., takie niespodzianki lubię! Dziękuję produkcji serialu za zaufanie oraz koleżankom i kolegom z wszyyystkich pionów! Się działo... Kto oglądał pierwszy odcinek?!" - napisała w poście aktorka. "Pamiętam odcinek, jak przyjechałaś pierwszy raz do Grzegorza i rodzice weszli wam do pokoju" - napisała jedna z internautek, a Anna Guzik zdradziła, że to była pierwsza scena, jaką zagrała w tym serialu.

Do wspomnień z planu w komentarzach przyłączył się także Wojciech Błach, który gra męża postaci kreowanej przez Annę Guzik: "18 lat od emisji 1. odcinka i 10 lat od momentu pochlapania (wodą z kałuży) Żanetki przez Wojtka - czyli mojego dołączenia do ekipy 'Na Współnej'" - napisał aktor. Nie omieszkał także skomplementować samej Guzik. "Praca z Tobą to absolutna przyjemność, która sprawia, że przestaje być pracą - więc wciąż się dziwię dlaczego mi za to płacą - dodał Błach.

Choć Anna Guzik gra Żanetę Ziębę już 17 lat, nie jest znudzona tą postacią? W reportażu TVN pokazującym kulisy serialu aktorka wyznała kiedyś: "W serialu dorobiłam się dwójki dzieci, dwóch mężów i dwóch teściowych. I zawsze z niecierpliwością czekam, co jeszcze wymyślą nam scenarzyści!".

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anna Guzik | Na Wspólnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje