Andrzej Krzywy przewodnikiem po Opolu

Festiwal w Opolu już za dwa miesiące. W klimat tego muzycznego święta wprowadza widzów TVP Andrzej Krzywy. Wokalista zespołu De Mono jest współgospodarzem programu "Od Opola do Opola".

Andzrej Krzywy na planie programu "Od Opola do Opola"

Premierowy odcinek programu "Od Opola do Opola" pokazano w niedzielę, 8 kwietnia, na antenie TVP1. Show poprowadzili Andrzej Krzywy oraz Ifi Ude, młoda wokalistka pochodząca z Opola, o której zrobiło się niedawno dosyć głośno za sprawą jej udziału w eliminacjach do konkursu Eurowizji. Ich gośćmi byli Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Andrzej Dąbrowski oraz Piotr Kupicha. O oprawę muzyczną programu zadbał zespół Torres Brothers.

Ideę "Od Opola do Opola" Andrzej Krzywy wyjaśnia następująco: "Przede wszystkim wspominamy wszystko, co działo się w Opolu, od występów po zdarzenia zakulisowe. Oprócz tego zapraszamy debiutantów, którzy w tym roku będą mierzyli się na scenie, jak i wykonawców piosenek premierowych. Rozmowy przeplatane będą występami".

Reklama

W dzieciństwie Krzywy oglądał festiwal w telewizji z wypiekami na twarzy. Po latach z widza stał się bohaterem Opola. Na deskach słynnego amfiteatru śpiewał wielokrotnie. "Pierwszy mój występ w Opolu był w 1986 r. razem z grupą Daab. Natomiast w 1989 r. pojawiłem się tam z zespołem De Mono. Myślę, że to był występ, który pozwolił nam zdobyć fanów i otworzyć drzwi do rozgłośni radiowych. Dzięki występowi w Opolu pojechaliśmy na festiwal w Sopocie, więc to była taka przepustka, coś bardzo ważnego" - wspomina Krzywy.

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Krzywy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje