Reklama

Reklama

"Ameryka Express": Próba charakteru

Podróż do Ekwadoru i Peru obnaży prawdziwe oblicze znanych i lubianych, którzy podjęli wyzwanie. Uczestnicy programu "Ameryka Express", będącego kontynuacją popularnego reality show TVN "Azja Express", mieli do pokonania prawie 3000 km i naprawdę trudne zadania.

Podróż do Ekwadoru i Peru obnaży prawdziwe oblicze znanych i lubianych, którzy podjęli wyzwanie. Uczestnicy programu "Ameryka Express", będącego kontynuacją popularnego reality show TVN "Azja Express", mieli do pokonania prawie 3000 km i naprawdę trudne zadania.
Bohaterowie programu "Ameryka Express" zaczynają swoją przygodę /TVN

Bądź dobrze przygotowany do tego, co robisz. Nie podejmuj się rzeczy, w których nie czujesz się profesjonalistą. Jeśli będziesz sobą - wygrasz. Jak będziesz udawać kogoś innego - przepadniesz - powiedział niedawno Zygmunt Chajzer do swojego syna Filipa w jednym z wywiadów.

Teoria mądra i szlachetna, tym ciekawiej będzie sprawdzić, czy obaj dziennikarze potrafili się do niej zastosować w czasie wyprawy po Ameryce Południowej.

Dotychczasowe programy z tego cyklu - relacje z wypraw znanych osób po Azji - pokazywały bowiem nie tylko to, jak są zaradni w trudnych chwilach, ale też jak bywają bezsilni, czy nawet złośliwi lub samolubni. Czy i tym razem ujrzymy czyjąś mroczną stronę?

Reklama

Naszyjnik na powitanie

Na początek pary biorące udział w rywalizacji, z zasłoniętymi oczami zostaną rozwiezione ciężarówką do ośmiu różnych punktów w Ekwadorze. W ulewnym deszczu będą musieli przedostać się do głównej drogi i znaleźć transport do miasteczka Otavalo, gdzie czeka na nich pierwsza misja.

Dopiero po zdobyciu złotego naszyjnika od miejscowych kobiet przepakują się w specjalne plecaki i ruszą do punktu kontrolnego gry.

W sumie przez cały cykl do pokonania będą mieli prawie 3000 km, a największa wysokość, na której dostaną zadanie, wyniesie ponad 4900 m n.p.m. Na najwytrwalszych czeka meta w Cuzco.

Program prowadzi Agnieszka Woźniak-Starak.

Pierwszy odcinek "Ameryka Express" widzowie TVN zobaczą 5 września.

Uczestnicy programu "Ameryka Express":

Zygmunt Chajzer i jego syn Filip Chajzer - obaj doświadczeni dziennikarze i showmani.

"Nie poznawaliśmy kultury, nie przygotowywaliśmy się fizycznie, pojechaliśmy 'na pałę'" - powiedział Filip. "To była okazja, żeby w sposób jedyny na świecie wspólnie spędzić czas, choć momentami iskrzyło..." - dodał jego tata.

Tomasz Karolak, gwiazda serialu "rodzinka.pl", pojechał wraz z kolegą Jakubem Urbańskim.

"Nie wahałem się ani chwili. Byłem w Ameryce Południowej parę lat wcześniej na rajdzie Dakar, chciałem poznać te państwa, są ciekawe kulturowo" - wyznał aktor.

Wokalistka Magda Steczkowska na wyprawę zabrała męża Piotra Królika.

"Mieliśmy w trakcie całej tej przygody mało szczęścia, które jest najważniejsze w tym programie" - wyznała Magda Steczkowska.

Maciej Musiałowski, aktor znany z serialu "Druga szansa", postanowił wyjechać z koleżanką Anną Małysą.

"Chodziłem codziennie na siłownię przez 4 miesiące, uczyłem się hiszpańskiego na 5 kursach, wyjechałem też do Hiszpanii podróżować stopem na czas... Żart" - powiedział ze śmiechem aktor.

Córce Magdy Gessler, Larze Gessler, właścicielce restauracji, towarzyszył znajomy Piotr Sałata.

"Zwykle odrzucałam takie propozycje. Doszłam do wniosku, że może mnie to otworzy, może mi coś da" - wyznała Gessler.

Aktorka Aleksandra Domańska (serial "O mnie się nie martw") zabrała brata Dawida Domańskiego.

Restauratorka Katarzyna Meller (siostra Marcina Mellera) pojechała z przyjaciółką Moniką Zagajską.

Na wyprawę zdecydowali się również "Fit Lovers", czyli blogerzy promujący zdrowy styl życia: Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz.

"O programie dowiedzieliśmy się jako ostatni i nasze przygotowanie trwa od zawsze. W ostatnim tygodniu po prostu zrobiliśmy tego więcej, mocniejsza intensywność" - wyznali.

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Ameryka Express | TVN SA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy