Reklama

Reklama

"Ameryka da się lubić" w TVP2 od 12 września

Nowy program TVP2 "Ameryka da się lubić" zadebiutuje w ramówce stacji 12 września - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Show emitowany w soboty o godz. 20 - tuż przed „The Voice of Poland 11”.

Pierwotnie TVP planowała emitować "Ameryka da się lubić" od końca kwietnia, jednak pandemia koronawirusa zmusiła TVP do przeniesienia daty premiery na 6 czerwca. W czerwcu Telewizja Polska zdecydowała, że 8-odcinkowe show pojawi się na antenie stacji dopiero jesienią. Związane było to z faktem, że wciąż trwały wtedy zdjęcia do programu.

Na 12 września zaplanowano także premierę 11. edycji show "The Voice of Poland". Hit TVP2 zmieni jednak jesienią godzinę emisji, zamiast o godz. 20.05, jak dotychczas, będzie pokazywany o godz. 21.15.

Reklama

W nowym programie TVP "Ameryka da się lubić" uczestnicy oraz zaproszeni goście będą zgłębiać swoją wiedzę oraz zmierzą się ze stereotypami na temat Stanów Zjednoczonych.

Amerykanie mieszkający w Polsce z przymrużeniem oka opowiedzą, co w Polsce ich zaskoczyło, co zachwyciło oraz z jakimi opiniami o sobie się nie utożsamiają. Uczestnicy i goście programu opowiedzą, czy i jak można osiągnąć sukces w USA, wskażą ulubione sposoby Amerykanów na wypoczynek, ujawnią, jak ważne są dla nich pieniądze, kariera oraz przyzwyczajenia.

Prowadząca show Ida Nowakowska przez lata mieszkała w USA. "Połowę życia spędziłam w Stanach. Moja mama mówiła, że ma polskie korzenie, ale to Ameryka dodała jej skrzydeł. A ja mam dwa serca - amerykańskie i polskie. Mój mąż jest Amerykaninem z krwi i kości, ale kiedy przyjechał do Polski, był nią zafascynowany" - mówiła "Tele Tygodniowi".

Nowakowska zaprosi do każdego odcinka czterech mieszkających w Polsce i mówiących po polsku Amerykanów, a także polskie gwiazdy. Gośćmi programu będą: Edyta Górniak, Marcin Gortat, Andrzej Piaseczny, Tomasz Karolak, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Cezary Pazura, Wojciech Cejrowski.

"Przygotujcie się na show w hollywoodzko-broadwayowskim stylu" - Nowakowska zapowiadała w rozmowie z "Tele Tygodniem".

W programie oczywiście nie zabraknie muzyki. Największe hity wykonają m.in. Beata Kozidrak, Dawid Kwiatkowski, Łobuzy, Rafał Brzozowski, Sławek Uniatowski, Red Lips.

Program "Ameryka da się lubić" będzie miał zbliżoną formułę do znanego już widzom cyklu "Europa da się lubić". Początkowo informowano, że show poprowadzi Monika Zamachowska (dziennikarka była gospodynią "Europa da się lubić"). Okazało się jednak, że gospodynią nowej produkcji została Ida Nowakowska, która jest jedną z prowadzących "Pytanie na śniadanie" i jurorką tanecznego show "Dance Dance Dance".

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy