Reklama

Reklama

​Ambasador USA w Polsce w obronie stacji TVN

"TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo; sugestie, że jest inaczej, są fałszywe" - oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

W ostatnich dniach w TVP pojawiły się materiały na temat TVN krytycznie odnoszące się do sposobu podawania informacji przez tą prywatną stację telewizyjną. Przez kilkoma dniami redakcja "Faktów" TVN przygotowała oświadczenie.

"W przeciwieństwie do telewizji państwowej jesteśmy niezależni, w tym także finansowo - naszym właścicielem jest notowana na nowojorskiej giełdzie amerykańska firma Discovery, która chroni wolność słowa jako fundamentalną wartość" - głosi oświadczenie "Faktów" TVN.

W poniedziałek głos w sprawie zabrała ambasador USA w Polsce.

Reklama

"Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe" - napisała na Twitterze Mosbacher.

W dyskusji na Twitterze wypowiedział się szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

"Dziennikarze Telewizji Polskiej są niezależni i nie poddają się naciskom politycznym. Niezależnie od tego kto wywiera tę presję" - napisał Olechowski.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: TVN SA | Georgette Mosbacher

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy