Reklama

Reklama

"Alf": Wraca kultowy serial!

Pochodzi z planety Melmac. Wylądował na dachu garażu Tannerów. Mały, pokryty futrem, arogancki i pewny siebie, pokochał nowych przyjaciół, a oni jego. Nigdy się z nim nie nudzili. Po latach przerwy, już od 4 sierpnia, będziemy się spotkać z Alfem w ATM Rozrywka.

Tannerowie zgodzili się, by Alf z nimi mieszkał, dopóki nie zdradzi swojej obecności i nie zje im kota, na którego miał apetyt. Ciekawski futrzak z trudem dotrzymywał obietnicy.

Zainspirowany filmem "E.T." Stevena Spielberga serial, pojawił się w telewizji amerykańskiej w 1986 roku. Polska premiera odbyła się w TVP 1 w 1991 roku. Sympatyczny kosmita jest z nami już 25 lat i wszystkie powtórki ciągle cieszą się powodzeniem.

Kim był tajemniczy przybysz

Imię ALF wzięło się od angielskiego Alien Life Form, czyli Obca Forma Życia. Naprawdę nazywał się Gordon Shumway i miał 229 lat. Uwielbiał jeść, bo twierdził, że ma osiem żołądków. Przez cztery lata pobytu u Tannerów wiele razy wzniecał pożar, zepsuł telewizor i samochód. Prezydenta USA nazwał idiotą, za co Willie trafił nawet do aresztu.

Reklama

W pierwszych dwóch sezonach Alf pił dużo piwa i innych alkoholi, a że serial zaczęły masowo oglądać dzieci, domagano się ograniczenia jego zgubnego nałogu. Twórcy stwierdzili, że ich bohater jest tak stary, że wolno mu robić wszystko, na co ma ochotę.

Kto naprawdę grał Alfa

Jak to było z tym dziwnym futrzakiem, za którym Tannerowie skoczyliby w ogień? Kto krył się w jego skórze?

W scenach, gdy pokazywany był w całej okazałości, w jego kostium wchodził mierzący 84 cm Michu Meszaros, aktor i cyrkowiec węgierskiego pochodzenia. Było mu jednak niewygodnie i gorąco, dlatego wszelkie zbliżenia nagrywano jedynie z maskotką, za którą siedział, podkładający głos Paul Fusco. On też poruszał Alfem, wyglądają-cym np. przez kuchenne okno, czy siedzącym za stołem. Wydłużało to czas nagrywania każdego odcinka.

Po czterech sezonach (powstało około stu odcinków) zdecydowano się zakończyć realizację serialu. Odtwórców ról nie zmartwił ten fakt. Uważali, że ciężko pracują, a całe show kradnie im... kukiełka.

Co robią dziś aktorzy

Max Wright, grający Willego Tannera nie zrobił kariery. Ma 72 lata i jest wrakiem człowieka. Nadużywał alkoholu i narkotyków, oskarżono go o uprawianie za pieniądze seksu z bezdomnymi. Anne Schedeen (Kate, żona Willego) porzuciła karierę aktorską. Jest dekoratorką wnętrz, mieszka z mężem i córką w Los Angeles.

47-letnia Andrea Elson (Lynn, córka Tannerów) skończyła z aktorstwem. Z mężem, którego poznała na planie "Alfa", mieszka w Kalifornii. Benji Gregory (Brian, syn Tanner) ma 38 lat. Wstąpił do Marynarki. John LaMotta (sąsiad Trevor Ochmonek) ma na koncie role w znanych filmach i serialach. Siostrzeniec słynnego boksera Jake’a LaMotty, też walczył na ringu. Liz Sheridan (Raguel Ochmonek, wścibska sąsiadka, która ciągle coś podejrzewała), podobnie jak La Motta, zagrała w wielu produkcjach.

Odtwórca roli Alfa, Michu Meszaros, zmarł 13 czerwca tego roku w wieku 76 lat.


Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Alf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje