Reklama

"Akta Fajbusiewicza": Nowy program legendy polskiego dziennikarstwa

Podczas swojej kariery Michał Fajbusiewicz pracował nad tysiącami spraw kryminalnych – jest jednak kilka historii, które mimo upływu lat wciąż nie dają mu spokoju i pozostają nierozwiązane. W programie "Akta Fajbusiewicza" znany dziennikarz wraca do nierozwiązanych spraw, które nie dają mu spokoju.

Michał Fajbusiewicz w swoim nowym programie "Akta Fajbusiewicza"

"Akta Fajbusiewicza" będą pokazywane na kanale Crime+Investigation Polsat. Pierwszy odcinek już w piątek, 10 kwietnia.

Reklama

"Przez blisko 40 lat zajmuję się tematyką kryminalną w telewizji. Zdecydowana większość spraw, którymi się zajmowałem, to niewykryte zbrodnie. Było ich blisko trzy tysiące. Nieraz zdarzało się, że do niektórych powracałem po latach" - mówi Michał Fajbusiewicz.

"Motywacja tych "powrotów" była różnoraka. Najczęściej prosiły mnie o to rodziny ofiar, jednostki policji, rzadziej prokuratury. Jednak zdarzało się też, że powracałem do spraw, które od lat nie dawały mi spokoju. Nigdy w takich sytuacjach nie stosowałem klucza, który warunkował zajęcie się konkretną sprawą. Nie da się przewidzieć, co przyniesie ponowna publikacja sprawy, do której powracamy po latach. Niestety najczęściej takie publikacje pozostają bez odzewu, ale to nie powód aby ich nie robić. Czasami przypadek czy zbieg okoliczności może przyczynić się do rozwiązania niewykrytej i zapomnianej już zbrodni" - dodaje dziennikarz.

Z tych właśnie powodów powstał cykl "Akta Fajbusiewcza".

"Czy są szanse na rozwiązanie spraw do których powracam? Przyznam z przykrością, że znikome. Ale to nie jest argument, że nie warto tego robić. Przecież zawsze jest nadzieja i możliwy jakiś przypadek. Wiele mogą zdziałać tzw. policyjne "Archiwa X", którym naszymi publikacjami możemy pomóc, przypominają np. potencjalnym świadkom zapomniane tragedie" - wyjaśnia autor programu.

Michal Fajbusiewicz od ponad 30 lat zajmuje się sprawami kryminalnymi i dzięki niemu wiele z nich zostało rozwiązanych. Ale są też takie przypadki, które nie znalazły swojego szczęśliwego finału. Coraz częściej do tych spraw sięgają policjanci z tzw. zespołów "Archiwum X" i po latach z sukcesem je rozwiązują. Michał Fajbusiewicz podąża tym śladem i po raz kolejny wraca do śledztw, które wydają się być zapomniane, gdyż wierzy, że nigdy nie jest za późno na poznanie prawdy.

Michał Fajbusiewicz, uznany dziennikarz, autor i publicysta, to wieloletni prowadzący popularnego programu "Magazyn kryminalny 997". Z telewizją Crime+Investigation Polsat związany jest już od ponad 5 lat, w czasie których zrealizował kilka cyklów kryminalnych m.in. "Z archiwum 997", "Cała prawda o zbrodni", "Skazani: wyznania zza krat", a także "Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni".

Premiera cyklu "Akta Fajbusiewicza" 10 kwietnia w Crime+Investigation Polsat.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Fajbusiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje