Reklama

Agnieszka Sienkiewicz: To jest jej czas

Agnieszka Sienkiewicz nie może narzekać na brak zawodowych propozycji. Gra w "M jak miłość", "Przyjaciółkach" i "Samej słodyczy". Wciąż jednak marzy o nowych wyzwaniach.

Czasami słyszę, że mam teraz swoje 5 minut - nie ukrywa aktorka. - Rzeczywiście nastał dobry moment w moim życiu zawodowym, ale liczę, że jeszcze wiele przede mną - podsumowuje.

Reklama

Do swojej kariery podchodzi jednak z dystansem. - Kiedyś rzucę wszystko i będę podróżować - wyznała w jednym z wywiadów. - Poza tym chciałabym mieć własną kawiarnię. Uwielbiam też pracę z dziećmi. Na brak pomysłów nie narzekam, bo aktorstwo to niestabilna profesja. Na razie jednak cieszy mnie to, co robię - dodaje.

Większość kreowanych przez Agnieszkę Sienkiewicz postaci różni się od niej. - Łatwo mnie speszyć - nie ukrywa. - Myślę, że wybrałam pracę przed kamerą również dlatego, by zmierzyć się z nieśmiałością. Na ekranie czy na scenie nie muszę być sobą - tłumaczy gwiazda.

Ogromną popularność przyniosła jej rola dobrodusznej Kasi w "M jak miłość". Wciąż jednak ma spory apetyt na nowe zawodowe wyzwania. - Chciałabym grać bardziej dojrzałe kobiety: po przejściach, zmęczone życiem - przyznaje.

To marzenie zaczęło nabierać realnych kształtów. - Dorota z "Przyjaciółek" dźwiga spory bagaż doświadczeń. Nie jest dziewczynką, która dopiero wchodzi w etap dorosłości - twierdzi.

W serialu Polsatu miała zagrać tylko epizod, ale fanom produkcji tak bardzo spodobała się wyrachowana rywalka jednej z tytułowych bohaterek, że jej wątek ciągle się rozwija. - Sprzeciwiam się utożsamianiu aktora z konkretną stacją telewizyjną - deklaruje Agnieszka Sienkiewicz, która tej wiosny dołączyła także do ekipy "Samej słodyczy".

W premierowym odcinku komediowej serii TVN wystąpiła tylko przez moment. To ona zagrała najbardziej rozchichotaną uczestniczkę błyskawicznych randek z udziałem Fryderyka, czyli Piotra Adamczyka. W jednym z najbliższych odcinków serialu jej bohaterka, Janina - zwana Dżanet, pojawi się znowu i sporo namiesza w życiu wykładowcy języka włoskiego.

MP

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Kurier TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: “M jak miłość”

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje