Reklama

Reklama

Agata Młynarska broni programu "Świat się kręci"

"Stwierdzenie, że program 'Świat się Kręci' jest odpowiedzialny za słabsze wyniki 'Wiadomości' (...) jest argumentacją niemerytoryczną" - Agata Młynarska odpowiedziała na Facebooku na zarzuty członka zarządu TVP, Macieja Staneckiego.

Agata Młynarska na planie "Świat się kręci"

Przypomnijmy, że we wtorkowej rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Stanecki skrytykował współprowadzony przez Agatę Młynarską program. Członek zarządu TVP zwrócił uwagę na duże koszty produkcji "Świat się kręci", zarzucił też programowi brak jasno sprecyzowanej grupy docelowej. "Trudno powiedzieć, do kogo ten program jest skierowany" - punktował Stanecki obarczając show winą za słabsze wyniki "Wiadomości". "Nie jest skierowany do tej widowni, która wówczas nie ogląda programów informacyjnych konkurencji" - wyjaśnił członek zarządu TVP.

Dał też pretekst do dywagacji na temat ewentualnego zdjęcia show z anteny. "To jest pytanie wciąż otwarte - czy warto ten program zmieniać czy raczej warto rozpocząć coś zupełnie nowego" - powiedział.

Reklama

"Programy w telewizji pojawiają się i znikają z prędkością światła. Taka jest natura rzeczy. Niektóre trwają przez dekady, ale i to z perspektywy wieczności żaden wynik. Dla autora i twórcy programu ważne jest by wiedział, że trafia do widzów. Program "Świat się Kręci" bez wątpienia znalazł całkiem sporą widownię. I nikt, kto choć trochę rozumie i zna mechanizmy rządzące tv, nie zgodzi się z opinią, że powstał program kierowany do 'nieokreślonej publiczności'" - Agata Młynarska odpowiedziała Staneckiemu na Facebooku.

"Badania określają precyzyjnie kto nas ogląda, tak by scenariusz odpowiadał profilowi widza zasiadającego o konkretnej porze, przed konkretnym kanałem tv. To jest elementarz" - podkreśliła dziennikarka TVP.

Młynarska uznała argumenty Staneckiego za "niemerytoryczne".

"Stwierdzenie, że program 'Świat się Kręci' jest odpowiedzialny za słabsze wyniki 'Wiadomości', które przecież startowały 20 minut po naszym programie, jest argumentacją niemerytoryczną. To już lepiej powiedzieć, że programu nie będzie. Do takiej decyzji każdy zarząd ma wszak prawo" - zakończyła Młynarska.

Program "Świat się kręci" emitowany jest w TVP1 od jesieni 2013. Od początku jego gospodynią była Agata Młynarska.

Show, które zastąpiło "Wieczorynkę", jest rozrywkowym wprowadzeniem do "Wiadomości". Reklamowany był jako "pierwszy program typu infotainment w Polsce", w którym prowadzący i goście dyskutują o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z kraju i ze świata. 


 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje