Reklama

Afera po słowach Dykiel

Obchody jubileuszu 10-lecia serialu "Na Wspólnej" zakłócone zostały przez wypowiedź Bożeny Dukiel, która podczas wizyty w programie "Dzień Dobry TVN" poskarżyła się: "TVN pożydził i nie wydał naszego kalendarza".

Bożena Dykiel, wspólnie z innymi aktorami serialu: Robertem Kudelskim, Renata Dancewicz, Małgorzatą Sochą, była gościem programu 'Dzień Dobry TVN". W pewnym momencie aktorka wypaliła: "TVN pożydził i nie wydał naszego kalendarza". Pierwszy w osłupienie wpadł prowadzący Bartosz Węglarczyk, który zdołał wyjąkać tylko: "po....?". Bożena Dykiel szybko pospieszyła z wyjaśnieniem: "Pożydził, czyli nie dał szmalu. Ale przyprowadziłam nawet sponsora z pieniędzmi".

Reklama

Wypowiedź aktorki sprowokowała lawinę komentarzy.

"Mogę jedynie wyrazić ubolewanie" - napisał na Facebooku Karol Smoląg, rzecznik stacji. "'Dzień Dobry TVN' to audycja emitowana na żywo, a z przebiegu rozmowy wynika, że prowadzący w ogóle nie zrozumieli wyrażenia użytego przez panią Dykiel. I jedynie tym tłumaczyłbym brak reakcji z ich strony na słowa aktorki" - dodał Smoląg.

Spokojnie na słowa użyte przez Dykiel zareagowało jednak Forum Żydów Polskich. "Taka wypowiedź Bożeny Dykiel w popularnym programie telewizyjnym to nie jest żaden koniec świata: nie jest to eksplozja żadnego antysemityzmu, nie jest to marsz bojówek nazistowskich - nic z tych rzeczy. Bez histerii!" - czytamy na stronie Forum Żydów Polskich w komentarzu Pawła Jędrzejewskiego.

Na Facebooku założono już profil z apelem do PWN o umieszczenie czasownika "dykielić" w Słowniku Języka Polskiego. Według pomysłodawców słowo "dykielić" ma oznaczać: używanie publicznie rasistowsko nacechowanych słów bez krzty refleksji i w stanie niezmąconego samozadowolenia.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bożena Dykiel | Na Wspólnej | Nie | „Dzień dobry | Dzień Dobry TVN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje