Reklama

Adam Woronowicz w serialu "Diagnoza"

Lekarz jest bardzo męskim zawodem, wymagającym ciężkiej pracy fizycznej, widziałbym się w tej profesji - mówi Adam Woronowicz, który pracuje na planie nowego serialu medycznego.

Adam Woronowicz przyznał, że do roli chirurga musiał się sporo przygotowywać

Akcja przygotowywanego przez TVN serialu pt. "Diagnoza" rozgrywać się będzie w Rybniku (Śląskie). Zagra w nim wielu znanych polskich aktorów m.in. Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz czy Magdalena Popławska. Reżyseruje Xawery Żuławski. Emisja ma się rozpocząć jesienią.

Reklama

Adam Woronowicz w "Diagnozie" gra lekarza Jana Artmana. "Razem z moim kolegą Maćkiem Zakościelnym - serialowym Michałem Wolskim - jesteśmy chirurgami w szpitalu w Rybniku, w którym pojawia się główna bohaterka Anna Nowak, grana przez Maję Ostaszewską" - mówi.

Aktor przyznał, że do roli chirurga obaj musieli się sporo przygotowywać. "Czekały nas wizyty w szpitalu, mieliśmy konsultacje z chirurgami. Tak naprawdę każda operacja w serialu jest wielokrotnie omawiana przez ekspertów i lekarzy. Mamy dokładnie odwzorowaną salę operacyjną, myjkę, czyli pomieszczenie, w którym chirurg przygotowuje się do swojej pracy. Wszystko staramy się robić jak najbardziej profesjonalnie" - podkreślił.

Pytany przez PAP Life o to, czy widziałby się w tym zawodzie, odpowiedział, że bardzo. "To jest bardzo męski zawód, ale też ciężka praca fizyczna. Nie sądziłem, że jest to tak trudne i wyczerpujące zajęcie" - powiedział Woronowicz.

Fabuła serialu oparta jest na historii Anny granej przez Maję Ostaszewską. Kobieta trafia do rybnickiego szpitala po wypadku, w którym straciła pamięć. Bohaterka nie wie, kim jest, ani po co przyjechała do Rybnika. Kolejne odcinki będą odkrywać przeszłość Anny, a widzowie poznają jej losy, a także lekarzy i pacjentów z rybnickiego szpitala.

Lokowanie Rybnika jako produktu turystycznego w telewizyjnym serialu fabularnym to nowy pomysł Urzędu Miasta na promocję. W serialu pojawiać się będą m.in. ujęcia miasta, a także padać będzie jego nazwa.

Adam Woronowicz wystąpił w takich filmach, jak "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Pod mocnym Aniołem", "Body/Ciało", "Czerwony pająk" czy w serialu "Pakt". W tym roku odbędzie się premiera filmu "Dwie korony" o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego z tytułową rolą Woronowicza.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Adam Woronowicz | Diagnoza (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje