Reklama

Reklama

Adam Woronowicz w serialu "Diagnoza"

Lekarz jest bardzo męskim zawodem, wymagającym ciężkiej pracy fizycznej, widziałbym się w tej profesji - mówi Adam Woronowicz, który pracuje na planie nowego serialu medycznego.

Lekarz jest bardzo męskim zawodem, wymagającym ciężkiej pracy fizycznej, widziałbym się w tej profesji - mówi Adam Woronowicz, który pracuje na planie nowego serialu medycznego.
Adam Woronowicz przyznał, że do roli chirurga musiał się sporo przygotowywać /Niemiec /AKPA

Akcja przygotowywanego przez TVN serialu pt. "Diagnoza" rozgrywać się będzie w Rybniku (Śląskie). Zagra w nim wielu znanych polskich aktorów m.in. Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz czy Magdalena Popławska. Reżyseruje Xawery Żuławski. Emisja ma się rozpocząć jesienią.

Adam Woronowicz w "Diagnozie" gra lekarza Jana Artmana. "Razem z moim kolegą Maćkiem Zakościelnym - serialowym Michałem Wolskim - jesteśmy chirurgami w szpitalu w Rybniku, w którym pojawia się główna bohaterka Anna Nowak, grana przez Maję Ostaszewską" - mówi.

Reklama

Aktor przyznał, że do roli chirurga obaj musieli się sporo przygotowywać. "Czekały nas wizyty w szpitalu, mieliśmy konsultacje z chirurgami. Tak naprawdę każda operacja w serialu jest wielokrotnie omawiana przez ekspertów i lekarzy. Mamy dokładnie odwzorowaną salę operacyjną, myjkę, czyli pomieszczenie, w którym chirurg przygotowuje się do swojej pracy. Wszystko staramy się robić jak najbardziej profesjonalnie" - podkreślił.

Pytany przez PAP Life o to, czy widziałby się w tym zawodzie, odpowiedział, że bardzo. "To jest bardzo męski zawód, ale też ciężka praca fizyczna. Nie sądziłem, że jest to tak trudne i wyczerpujące zajęcie" - powiedział Woronowicz.

Fabuła serialu oparta jest na historii Anny granej przez Maję Ostaszewską. Kobieta trafia do rybnickiego szpitala po wypadku, w którym straciła pamięć. Bohaterka nie wie, kim jest, ani po co przyjechała do Rybnika. Kolejne odcinki będą odkrywać przeszłość Anny, a widzowie poznają jej losy, a także lekarzy i pacjentów z rybnickiego szpitala.

Lokowanie Rybnika jako produktu turystycznego w telewizyjnym serialu fabularnym to nowy pomysł Urzędu Miasta na promocję. W serialu pojawiać się będą m.in. ujęcia miasta, a także padać będzie jego nazwa.

Adam Woronowicz wystąpił w takich filmach, jak "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Pod mocnym Aniołem", "Body/Ciało", "Czerwony pająk" czy w serialu "Pakt". W tym roku odbędzie się premiera filmu "Dwie korony" o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego z tytułową rolą Woronowicza.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Adam Woronowicz | Diagnoza (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama