Reklama

Reklama

500 odcinków "Mai w ogrodzie"

W niedzielę 15 czerwca zostanie wyemitowany 500. odcinek magazynu "Maja w ogrodzie". Ten program dla wielbicieli roślin, przyrody i ogród emitowany jest w TVN Meteo od 10 lat.

Twarzą i sercem programu od samego początku jest Maja Popielarska. Widzowie pokochali ją za ciepło i profesjonalne podejście do ogrodowej tematyki.

Co tydzień, już od dziesięciu lat, gospodyni programu zaprasza do najpiękniejszych ogrodów w kraju i za granicą oraz przedstawia niezwykle pomysły i aranżacje. Maja zachęca także do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W magazynie zaproszeni eksperci ujawniają sekrety urządzeń i technologii w ogrodnictwie i doradzają w problemach z uprawą i szkodnikami, jak również omawiają ciekawe odmiany roślin.

Reklama

"Każdy człowiek rodzi się z pewną wrażliwością. W moim przypadku była to wrażliwość na przyrodę. Ponieważ mój tata był leśnikiem i w dzieciństwie mieszkałam poza miastem, od samego początku miałam kontakt z przyrodą. Nie tylko spacerowałam po lesie i bawiłam się w ogrodzie. Byłam też na bieżąco edukowana przez mojego tatę. Od kiedy pamiętam, miałam słabość do kwiatów. Lubiłam zbierać bukiety" - wyznała w rozmowie z PAP Life Maja Popielarska.

Dziennikarka widziała setki ogrodów, ale szczególnym sentymentem darzy ten swoich dziadków. "To był pierwszy ogród, którego doświadczałam wszystkim zmysłami - dotykowo, zapachowo i smakowo. Emocje, które mi wtedy towarzyszyły, pamiętam do dziś. Gdy teraz poczuję zapach jaśminowca czy floksów, natychmiast przypomina mi się jedno z miejsc w ogrodzie dziadków" - zwierzyła.

Branża ogrodnicza doceniła pracę Mai Popielarskiej. W 2013 r. dziennikarka została wyróżniona Honorowym Zielonym Laurem za nieustanne budzenie i rozwijanie pasji ogrodniczej w społeczeństwie.

W jubileuszowym programie, który zostanie wyemitowany o godz. 9:05 na antenie TVN Meteo, Maja odwiedzi ogród botaniczny we Wrocławiu. W 500 odcinku nie zabraknie niespodzianek - zarówno dla widzów, jak i dla gości, którzy w przyszłości będą odwiedzać wrocławski ogród. Wyjątkowy odcinek, 15 czerwca, pokaże także stacja TVN.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy