Reklama

"Ghost Rider 2": Jeździec bez...

Superbohaterów na ekranach kin jest pod dostatkiem, zatem "Ghost Rider 2" jawi się tylko jako kąsek dla fanów tego typu rozrywki. Obejrzymy połączenie fabuły "Dziecka Rosemary" z "Terminatorem 2" i nawet jeśli brzmi to zabawnie - efekt końcowy wcale taki nie jest.

Reklama

Nicolas Cage łatwo nie ma. Jego fani tym bardziej - ostatnie filmy tego aktora trafiają do kin chyba przypadkiem, a większość nadają się co najwyżej na DVD. Nie inaczej jest z "Ghost Rider 2", tym bardziej, że pierwsza część nie zaliczała się do dobrego kina z superbohaterami. Trochę kiepsko, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że herosi ze stajni Marvela przez ostatni rok doczekali się filmów przynajmniej przyzwoitych ("Thor", "Kapitan Ameryka") lub nawet świetnych ("X-Men: Pierwsza klasa").

Przypomnijmy, że "Ghost Rider" to historia kaskadera Johnnego Blaze'a (Cage), który zaprzedał swoją duszę diabłu, aby ratować umierającego ojca. Teraz w jego ciele tkwi pałający rządzą karania złych i niesprawiedliwych demon, tytułowy Jeździec. Niezbyt przyjemny z niego superbohater - czaszka mu się pali, leje wszystkich łańcuchem jak popadnie i jeszcze potrafi wyczuć, kto w kinie pobiera z sieci pirackie pliki. Kto skakał za ACTA - niech się teraz boi.

Blaze musi w tym odcinku ratować syna szatana przed namaszczeniem na pełnoprawnego antychrysta. W sumie kończy się to na połączeniu fabuły "Dziecka Rosemary" z "Terminatorem 2" i nawet jeśli brzmi to zabawnie - efekt końcowy wcale taki nie jest.

"Ghost Rider 2" to tak naprawdę zlepka kilku przeciętnych scen akcji z nudnymi dialogami i garścią pozornie zabawnych scen. Kino regularnie doświadcza takich ewenementów, ale widz nie jest zmuszony do ich przeżywania. No i całość oczywiście nosi metkę 3D, chociaż prawie jedna trzecia filmu rozgrywa się w nocy. A to nigdy nie wypada dobrze w trzech wymiarach.

Nawet gdyby za miesiąc na polskie ekrany nie wchodzili "Avengersi", a w oddali brakowałoby nowego Batmana, "Ghost Rider 2" i tak wpisywałby się w cykl kiepskich filmów z Nicolasem C. Nie skazujemy go na wieczne potępienie, ale czyściec w postaci półki DVD to dla niego dobre miejsce.

Łukasz Kujawa

3/10


---------------------------------------------------------------------------------------

"Ghost Rider 2" ("Ghost Rider: Spirit of Vengeance"), reż. Brian Taylor, Mark Neveldine, USA 2011, dystrybutor ITI Cinema, premiera kinowa: 13 kwietnia 2012 roku.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | film | kino | Nicolas Cage | komiks | Ghost Rider | Ghost | Ghost Rider 2 | recenzja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje