Reklama

Wielki Test Wiedzy o Polskim Filmie

Co wiesz o polskim filmie?

Na to pytanie każdy będzie mógł sobie odpowiedzieć już w poniedziałek, 23 września. Tego bowiem dnia telewizyjna Jedynka organizuje "Wielki Test Wiedzy o Polskim Filmie". Przy tej okazji portal INTERIA.PL, który jest partnerem wydarzenia, zaprasza internautów do udziału w dwóch konkursach!

23 września o godz. 20.20 goście w studiu, telewidzowie i internauci rozwiążą "Wielki Test o Polskim Filmie". To propozycja zarówno dla filmowych koneserów, jak też dla tych, którzy do kin zaglądają sporadycznie.

Formuła "Wielkiego Testu o Polskim Filmie" nawiązuje do poprzednich "Wielkich Testów" emitowanych na antenie telewizyjnej Jedynki. Tym razem gwiazdy w studiu, razem z telewidzami i internautami, będą rozwiązywać zagadki związane z polskim filmem i wspólnie podróżować polskimi śladami po Hollywood.

Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli m.in. Grażyna Szapołowska, Agnieszka Holland, Jerzy Hoffman i Jerzy Stuhr.

Reklama

O znakomitą atmosferę jak zawsze zadbają gospodarze - Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. Jak na świat filmu przystało, nie zabraknie też świetnej oprawy muzycznej. Największe przeboje polskiej muzyki, również filmowej, wykonają zespół Tilt i Mirosław Baka.

Tymczasem zapraszamy naszych użytkowników do zabawy. Mamy dla Was aż dwa konkursy!

Konkurs pierwszy

W pierwszym konkursie, który będzie rozgrzewką przed "Wielkim Testem Wiedzy o Polskim Filmie", można wygrać jeden zestaw filmów DVD, w skład którego wchodzą cztery tytuły:
1/ pierwsza seria "Blondynki",
2/ "Zezowate szczęście" - reż. Andrzej Munk,
3/ "Lotna" - reż. Andrzej Wajda,
4/ Koncert "Seriale, polskie seriale" - piosenki z polskich seriali, koncert z 39.KFPP w Opolu.

UWAGA: Ten konkurs rozpoczął się 16 września potrwa do 23 września, do północy.

Szczegóły dotyczące tego konkursu znajdziecie tutaj!

Konkurs drugi

W naszym drugim konkursie, który odbędzie się 23 września - w dniu testu - będzie można wygrać między innymi 20 tysięcy złotych i ekskluzywny wypoczynek w przepięknym obiekcie zlokalizowanym w samym sercu Mazur.

Nagrodami w konkursie są (szczegóły):
- dla laureata I miejsca - nagroda pieniężna w wysokości 20 000 złotych.
- dla laureatów miejsc od II do IV - voucher uprawniający do weekendowego pobytu w Hotelu St. Bruno.

Voucher obejmuje:
- 2 noclegi dla dwojga w pokoju dwuosobowym,
- wyżywienie w Restauracji La Bibliotheque: (2x śniadanie dla dwóch osób, 2 x lunch dla dwóch osób, 2 x kolacja dla dwóch osób),
- możliwość korzystania z basenu, sauny oraz hydromasażu,
- parking.

Warto dodać, że Hotel St. Bruno to przepiękny obiekt zlokalizowany w Giżycku, w samym sercu Mazur. Luksusowy hotel mieści się w odrestaurowanym zamku (zbudowanym w XIII wieku), a jego wnętrza nawiązują do klasycznych, eleganckich lat 20. i 30. XX wieku.

Szczegóły konkursu - przeczytaj koniecznie!

Tymczasem naszych użytkowników zapraszamy do zabawy, która będzie pomocna w przygotowaniu się do Testu.

Czy wiecie, z którego filmu pochodzi piosenka Sławy Przybylskiej "Pamiętasz była jesień", kto w filmie "Psy" wypowiedział słowa "Bo to zła kobieta była..." albo kto jest autorem wiersza, którego fragment odczytują ze starego nagrobka w kaplicy główni bohaterowie filmu Popiół i diament"?

Sprawdźcie swoją wiedzę o polskim kinie - kliknij tutaj!

Przypominamy - "Wielki Test o Polskim Filmie" rozpocznie się 23 września, o godz. 20.20 w TVP1. Zapraszamy do udziału w naszych konkursach!

WIELKI TEST O POLSKIM FILMIE

INTERIA.PL

Reklama