Reklama

Telekamery Tele Tygodnia 2011

Zielińska: To niespodzianka!

Trwa głosowanie w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia 2011. O tym, która z aktorek otrzyma nagrodę, dowiemy się 7 lutego 2011. W gronie nominowanych jest m.in. Katarzyna Zielińska, bohaterka serialu "Barwy szczęścia".

- To dla mnie wspaniały, magiczny czas. Nominacja do Telekamer jest dla mnie niesamowitą niespodzianką. Znalazłam się w gronie naprawdę wspaniałych, pięciu kobiet - powiedziała w rozmowie z INTERIA.TV Katarzyna Zielińska.

Reklama

- Myślę, że to jest dowód na to, że warto codziennie z uśmiechem wstawać i biec na plan... z uśmiechem. Dziękuję bardzo za to wyróżnienie - dodała aktorka.

O nagrodę dla najpopularniejszej aktorki walczyć będą również: Małgorzata Braunek ("Miłość nad rozlewiskiem"), Joanna Osyda ("Majka"), Julia Pietrucha ("Blondynka") i Magdalena Schejbal ("Szpilki na Giewoncie").

Katarzyna Zielińska nominowana jest za rolę Marty Walawskiej w serialu "Barwy szczęścia". To dla niej druga nominacja - poprzednio na Telekamerę szansę miała w 2009 roku. Czy tym razem dopisze jej szczęście?

Aktorka urodziła się 29 sierpnia 1979 w Limanowej. W 2002 roku ukończyła PWST w Krakowie. Podczas studiów występowała na deskach krakowskich teatrów. Obecnie można ją oglądać w warszawskich teatrach, m.in. Kwadrat, Syrena i Rampa.

Brała udział w wielu telewizyjnych programach, m.in. "Szansa na sukces", "Jaka to melodia?", "Europa da się lubić", "Załóż się", "Śpiewające fortepiany". Jest współprowadzącą program "Kocham Cię, Polsko!".

Gościnnie występowała w takich serialach, jak "Klan", "Złotopolscy", "Ojciec Mateusz", "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość". W styczniu na ekranach kin zadebiutuje film z jej udziałem, "Och, Karol 2".

Nie wszyscy wiedzą, że świetnie śpiewa - uczyła się pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Bardzo dobrze zna język jidysz. Marta Kozłowska i Leopold Kozłowski zaprosili artystkę do udziału w spektaklu pieśni żydowskich i do nagrania solowych piosenek na płytę Leopold Kozłowski i przyjaciele.

Laureatów Telekamer poznamy 7 lutego 2011 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie. Uroczystość transmitować będzie bezpośrednio TVP2.

Przypomnijmy, że głosować można tylko do 4 stycznia 2011 roku.

Jeśli chcesz poznać zasady głosowania kliknij tutaj.

Czytelnicy "Tele Tygodnia" mogą oddawać głosy na ulubione gwiazdy i programy telewizyjne za pomocą SMS-ów oraz na kartkach załączanych do "Tele Tygodnia".

Głosowanie internetowe odbywa się na stronie www.telekamery.pl!

Zobacz nasz raport specjalny poświęcony Telekamerom 2011!

INTERIA.PL

Reklama