Reklama

Telekamery Tele Tygodnia 2011

Borek pokona Kurzajewskiego?

Czy po dwóch latach z rzędu, kiedy sięgał po Telekamerę "Tele Tygodnia" w kategorii "komentator sportowy", Maciej Kurzajewski będzie musiał uznać wyższość Mateusza Borka? Laureata poznamy już 7 lutego 2011 roku.

W ubiegłym roku zdecydowaną większością głosów wygrał tę kategorię Maciej Kurzajewski, pokonując Mateusza Borka (2. pozycja) i Dariusza Szpakowskiego (3. miejsce).

Reklama

W tym roku o miano najlepszego dziennikarza sportowego ubiegają się niemal wszyscy ubiegłoroczni nominowani. Obok Mateusza Borka (Polsat) i Macieja Kurzajewskiego (TVP) o statuetkę Telekamery "Tele Tygodnia" 2011 walczą: Przemysław Babiarz (TVP1) i Sergiusz Ryszel (nSport). Piątym kandydatem do nagrody jest Piotr Sobczyński (TVP1), który pierwszy raz został nominowany do Telekamery "Tele Tygodnia".

- To że w ogóle pojawiłem się w otoczeniu Telekamer jest dla mnie olbrzymią niespodzianką. Nigdy się tego nie spodziewałem - przekonuje Sobczyński. - Nie uważam, żeby to było dla mnie jakoś szczególnie istotne, natomiast gdyby oczywiście okazało się, że w uznaniu publiczności, okazuję się być tej miary zawodnikiem, co moi znakomici koledzy, to będzie mi bardzo przyjemnie. Ale absolutnie nie oczekuję przy okazji tej nagrody żadnych zaszczytów - dodaje dziennikarz. Czytaj więcej!

Dla Przemysława Babiarza to już czwarta nominacja do Telekamery "Tele Tygodnia". Otrzymuje ją nieprzerwanie od 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy wprowadzona została kategoria "komentator sportowy".

- Zostałem nominowany, bardzo za tę nominację dziękuję.. Zobaczymy, może jeszcze 5, 10, 15 lat, a potem to już zasłużona emerytura i co najwyżej nagroda za całokształt, albo i żadne nagrody... Cóż, jednym wiatr w oczy, drugim - w plecy - powiedział z przymrużeniem oka Babiarz, który w TVP odpowiada najczęściej za komentowanie wydarzeń, związanych z łyżwiarstwem i pływaniem. Czytaj więcej!

W podobnej sytuacji jest Mateusz Borek, który także o 2008 roku nieustannie rywalizuje - na razie bezskutecznie - o Telekamerę "Tele Tygodnia" dla najbardziej popularnego komentatora sportowego. Trudno wyobrazić sobie mecz Ligi Mistrzów bez jego komentarza. Co środę w Polsacie wyjaśnia nam zawiłości taktyki Realu Madryt czy Barcelony. Obok piłki nożnej jego miłością jest boks.

Mimo kariery showmana (prowadzi program "Kocham Cię, Polsko!"), Maciej Kurzajewski wciąż jest wierny komentowaniu w TVP m.in. lekkiej atletyki (sam startuje w maratonach). Dwa razy zdobył w tej kategorii Telekamerę "Tele Tygodnia".

Ostatni z nominowanych, Sergiusz Ryczel, skończył anglistykę, był też rok na stypendium w Chinach... Ale zamiast zajmować się tłumaczeniami, prowadzi w TVN serwisy sportowe, a w nSport komentuje i jest autorem programów.

Według serwisu bukmacherskiego Betsafe.com faworyt jest jeden. Jest nim Mateusz Borek, kurs na jego zwycięstwo wynosi bowiem 2.00. Głównym konkurentem dziennikarza Polsatu ma być Maciej Kurzajewski, ale kurs 3.50 nie daje mu zbyt dużych szans na pokonanie Borka - prognozują analityce Betsafe.

Laureatów Telekamer poznamy 7 lutego 2011 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie. Uroczystość transmitować będzie bezpośrednio TVP2.

Przypomnijmy, że głosować można tylko do 4 stycznia 2011 roku.

Jeśli chcesz poznać zasady głosowania kliknij tutaj.

Czytelnicy "Tele Tygodnia" mogą oddawać głosy na ulubione gwiazdy i programy telewizyjne za pomocą SMS-ów oraz na kartkach załączanych do "Tele Tygodnia".

Głosowanie internetowe odbywa się na stronie www.telekamery.pl!

Zobacz nasz raport specjalny poświęcony Telekamerom 2011!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Niepokonane | Mateusz Borek | Maciej Kurzajewski