Reklama

Taniec z Gwiazdami 2015 - Wiosna

"Taniec z Gwiazdami": Łukasz Garlicki odpadł, Ada Fijał zachwyciła [5. odcinek]

Łukasz Garlicki odpadł z "Tańca z Gwiazdami". Największą niespodziankę w 5. odcinku show Polsatu sprawił duet Ada Fijał - Krzysztof Hulboj, który w klasyfikacji jury wyprzedził dotychczasowych faworytów: Tatianę Okupnik i Tomasza Barańskiego. W następnym odcinku gwiazdy zatańczą z wybranymi przez widzów partnerami.

Piątkowy wieczór rozpoczął się od gorącej salsy w wykonaniu Łukasza Garlickiego i Magdaleny Soszyńskiej. "Fantastyczne to było" - Andrzej Grabowski nie miał pytań. Iwona Pavlović była bardziej wymagająca. "Nie był to taniec górnych lotów" - rozpoczęła ocenę Czarna Mamba. Jurorka była jednak pod wrażeniem aktorskich umiejętności Garlickiego. "Zapisz sobie w filmowym CV - zagrałem wspaniale salsę" - poleciła uczestnikowi, chwaląc jego "rytmiczne nóżki" i "dupcię". Temat kontynuował Michał Malitowski. "Dawno nie widziałem tak małej, tak wąziutkiej dupki w tańcu" - wypalił juror. Szybko dodał jednak łyżkę dziegciu. "Gdyby ona więcej się ruszała, to byłoby lepiej. Chciałbym, żeby ożywiło się w kroku" - zakończył, wprawiając w niemałą konsternację czujnego Krzysztofa Ibisza.

Reklama

Jako kolejni na parkiecie zameldowali się Julia Pogrebińska i Rafał Maserak, którzy zaprezentowali się w cza-czy. Michał Malitowski nie był zadowolony. "Przy tak oczywistej melodii wypadałaś z rytmu" - skarcił aktorkę. "Byłaś w amoku, brakowało mi ukierunkowania w ciele" - dodał juror, któremu rację przyznała także Iwona Pavlović. Podobało się za to Andrzejowi Grabowskiemu. "Było pięknie" - powiedział aktor, po czym - "na pohybel Malitowskiemu" - podniósł tabliczkę z 10-tką

Walca wiedeńskiego zatańczyli kolejni uczestnicy programu: Ada Fijał i Krzysztof Hulboj. "Szczęka mi spadła" - Czarna Mamba była w szoku. "Wpływ na jakość tańca mają trzy elementy: sylwetka, technika i rytmiczność. Jestem smutna, bo nie mam się do czego doczepić" - jurorka przyznała, że Fijał robi postęp z programu na program. "Pięknie pracowałaś stopami, jestem zszokowana" - Pavlović nie mogła ochłonąć. "Kiedy mężczyzna pięknie tańczy, to kobieta ginie w jego ramionach" - Beata Tyszkiewicz zwróciła uwagę na wkład Krzysztofa Hulboja. Andrzej Grabowski zaprezentował zaś pierwszy wierszyk wieczoru: "Gdy patrzę na Adę Fijał, pewnie bym z nią powywijał".

Następną parą wieczoru był Grzegorz Łapanowski i Walerija Żurawlewa, którzy zatańczyli sambę. "Sam początek bardzo mi się podobał. Jak siedziałeś i się nie ruszałeś - było super. Potem zabawa się już skończyła" - Michał Malitowski nie miał litości dla Łapanowskiego. "Nie było balansu. Zginasz kolana, ale nie było wewnętrznego rytmu. Za mało samby w sambie" - podsumował juror. Andrzej Grabowski podsumował zaś swego kolegę z jurorskiego stołu słowami: "Michał jest najciekawszy wtedy, kiedy nic nie mówi".

Tuż przed półmetkiem piątkowego wieczoru tango zatańczyli Tatiana Okupnik i Tomasz Barański (a parkietowy debiut zaliczył przy okazji dyrygent orkiestry - Tomasz Szymuś). "Masz temperament, udziela się to wszystkim" - rozpoczał Malitowski i czuliśmy, że za chwilę będzie jakieś "ale". "Pierwszy raz zobaczyłem się w ramie standardowej i wiele pozostawia tu do życzenia" - juror skrytykował postawę Okupnik. Wtórowała mu Iwona Pavlović. "Jesteś boska, precyzyjna w każdym ruchu. Aż boję się, że ci zaszkodzę [tymi 10-tkami]. Szukam więc czegoś, żeby się przyczepić" - zastrzegła Czarna Mamba, po czym poprosiła piosenkarkę o "odrobinę więcej czujności". Dla Pavlović tango Okupnik było zbyt "sportowe".

Następni kandydaci do Kryształowej Kuli - Krzysztof Wieszczek i Agnieszka Kaczorowska - zatańczyli cza-czę. "Jutro mam pokaz w Nowym Jorku i już wiem, jak się nie ubiorę. Nie dało się na to patrzeć. Całe szczęście, że była Agnieszka" - Michałowi Malitowskiemu nie spodobał się rosyjski sznyt Wieszczka (tańczyli do piosenki "Biełyje rozy"). Nawet Andrzej Grabowski nie był skory do pochwał i para otrzymała najniższą notę wieczoru (ale Iwona Pavlović dogryzła Malitowskiemu: "Rytm akurat był").

W quickstepie wkroczyli na parkiet Ewa Kasprzyk z Janem Klimentem. "Tańczyliście, jakbyście spijali rozkosz z parkietu" - Beata Tyszkiewicz przyklasnęła parze, natomiast Czarna Mamba ograniczyła się do wytłumaczenia, dlaczego nie chwali Jana Klimenta. "Ja tu nie oceniam tancerzy, ja tu oceniam gwiazdy" - nie wprost uniknęła wypowiedzi na temat tańca Ewy Kasprzyk. Dając ocenę 5, zdradziła się jednak ze swoimi sympatiami. "Pani Ewo, to było super"" - brzmiała riposta Michała Malitowskiego, który przyznał Kasprzyk mocne 7 punktów.

Ostatnią parą wieczoru był duet Sylwia Juszczak-Arnesen - Kamil Kuroczko, którzy zatańczyli fokstrota. "Niespodzianeczka" - Czarna Mamba znów nie kryła zaskoczenia. "Piękne palce, piękna rama" - nie mogła nachwalić się występu Sylwii Juszczak-Arnesen. Andrzej Grabowski zaprezentował zaś kolejną rymowankę: "Marzę sobie, marzę z panią gdzieś na fiordzie, kończę marzyć, by nie dostać znów po mordzie".

Na koniec zobaczyliśmy jeszcze tańce grupowe. W krakowiaku zaprezentowali się Ada Fijał, Łukasz Garlicki, Julia Pogrebińska i Grzegorz Łapanowski, za który otrzymali od jurorów 38 punktów. Drugi zespół taneczny stworzyli: Ewa Kasprzyk Sylwia Juszczak-Arnesen, Krzysztof Wieszczek, Tatiana Okupnik, którzy wywijali hołubce w tańcu góralskim. Jury przyznało im 37 punktów. Oceny za występ grupowy każdy z tancerzy dopisał do swoich indywidualnych not.

Do końca ważyły się losy dwóch par: Grzegorza Łapanowskiego Waleriji Żurawlewej oraz Łukasza Garlickiego i Magdaleny Soszyńskiej, jednak decyzją widzów to ci ostatni pożegnali się z programem.

W przyszłym tygodniu uczestnicy "Tańca z Gwiazdami" zatańczą z wybranymi przez telewidzów partnerami. Oto lista duetów:

Ada Fijał - Jan Kliment
Grzegorz Łapanowski - Agnieszka Kaczorowska
Krzysztof Wieszczek - Walerija Żurawlewa
Tatiana Okupnik - Rafał Maserak
Julia Pogrebińska - Tomasz Barański
Sylwia Juszczak-Arnesen - Krzysztof Hulboj
Ewa Kasprzyk - Kamil Kuroczko

Oceny jurorów:

Ada Fijał / Krzysztof Hulboj - 76 punktów (38 +38)
Tatiana Okupnik / Tomasz Barański - 73 punkty (36 + 37)
Sylwia Juszczak-Arnesen / Kamil Kuroczko - 72 punkty (35 +37)
Julia Pogrebińska / Rafał Maserak - 70 punktów (32 + 38)
Łukasz Garlicki / Magdalena Soszyńska - 70 punktów (32 + 38)
Ewa Kasprzyk / Jan Kliment - 68 punktów (31 + 37)
Grzegorz Łapanowski / Walerija Żurawlewa - 66 punktów (28 + 38)
Krzysztof Wieszczek / Agnieszka Kaczorowska - 63 punkty (26+ 37)

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ada