Reklama

Taniec z Gwiazdami 2014 - Jesień

Finał "Tańca z gwiazdami": Znamy szczegóły

Już w piątek, 14 listopada, wielki finał "Dancing with the Stars. Tańca z gwiazdami". Zdradzamy szczegóły ostatniej odsłony tego niezwykle popularnego show.

Tydzień temu do finału "Tańca z gwiazdami" awansowali Anna Wyszkoni i Jan Kliment oraz Agnieszka Sienkiewicz i Stefano Terrazzino. W półfinale odpadli, po przeprowadzonej po raz pierwszy w historii show dogrywce, Marcelina Zawadzka i Rafał Maserak.

Aż trzy tańce!

Reklama

W tym tygodniu obie finałowe pary spędzały długie godziny na treningach. Było to koniecznie, ponieważ w finale zobaczymy ich aż w trzech tańcach!

Pierwszym będzie taniec wybrany przez jury, drugim - ulubiony taniec samych uczestników, a ostatnim - dosyć niespodziewanie - freestyle. Zostaną w nim połączone różne rodzaje tańca.

"Oba freestyle będą ozdobą tanecznego finału - pary i choreografowie ciężko nad nimi pracowali. Agnieszka Sienkiewicz i Stefano Terrazzino zatańczą do muzyki z filmu 'Piraci z Karaibów', a Stefano będzie oczywiście Jackiem Sparrowem. Anna Wyszkoni i Jan Kliment zatańczą z kolei do miksu piosenek Whithey Houston, a Ania zagra postać piosenkarki z 'Bodyguarda'" - zdradza nam osoba z produkcji show.

Muzyczną gwiazdą odcinka będzie Sylwia Grzeszczak, która zaśpiewa z 14-osobowym chórem, piosenkę "Kiedy tylko spojrzę". Piosenkarka może liczyć na niezłą widownię - poprzedni odcinek oglądało aż 4 mln widzów.

Oczywiście w finale nie zabraknie również wszystkich gwiazd i tancerzy, których oglądaliśmy w tej edycji "Dancing with the Stars". Zobaczymy ich w tańcach wspólnych i w efektownym otwarciu ostatniego odcinka tej edycji programu.

Oprócz Agnieszki Sienkiewicz i Stefano Terrazzino oraz Anny Wyszkoni i Jana Klimeta na parkiecie zobaczymy więc: Marcelinę Zawadzką z Rafałem Maserakiem, Marcina Millera z Niną Tyrką, Artura Dziurmana z Waleriją Żurawlewą, Jana Melę z Magdaleną Szoszyńską, Honoratę Skarbek z Kamilem Kuroczko, Martę Wierzbicką z Łukaszem Czarneckim, Joannę Orleańską z Przemysławem Modrzyńskim, Michała Koterskiego z Janją Lesar, Rafała Maślaka z Agnieszką Kaczorowską oraz Mateusza Banasiuka z Hanną Żudziewicz.

Kto wygra walkę o Kryształową Kulę?

To ostatnie pytanie zadano gwiazdom tej edycji show. Co odpowiedziały? "Wygra Ania Wyszkoni, tak bym przynajmniej chciała" - mówi Honorata Skarbek i dodaje: "W takiej sytuacji górę bierze muzyczna solidarność". Joanna Orleańska podchodzi do całej rywalizacji z dużym spokojem: "Czy wygra profesjonalizm, czy emocje, czy włoski temperament, czy czeskie poczucie humoru i tak będzie fajnie".


Artur Dziurman stawia na Anię Wyszkoni, bo "od początku tańczy najlepiej", a Marcin Miller zwyciężczynie widzi w Agnieszce Sienkiewicz. "Tak zadecydują widzowie" - mówi z nieskrywaną pewnością. Również na Agnieszkę stawia Jasiek Mela: "Jest naturalna, energetyczna i szalona zarazem. Ta mieszaka zjedna jej ludzi" - uważa podróżnik. "Ja wygram! Czuję się zwycięzcą" - wypala jak zwykle Michał Koterski. "A na drugim miejscu jest Mateusz Banasiuk - mój kumpel z 'Pierwszej miłości'" - dodaje.

Agnieszka Kaczorowska i Rafał Maślak obstawiają, że Kryształowa Kula trafi w ręce Agnieszki. "Ona jest się w stanie w tańcu zatracić. To nie tylko technika - ma też luz i radość, którą daje taniec i potrafi to przekazać" - tłumaczy Agnieszka Kaczorowska. A Rafał Maślak dodaje: "Ania tańczy technicznie, a Agnieszka wyraża emocje, więc widzowie będą mieli trudny wybór. To jednak Agnieszka gra w serialach i to jej wielki atut w głosowaniu widzów" - uważa Mister Polski.

Na Anię Wyszkoni stawia Marta Wierzbicka, bo "jest perfekcyjna w każdym ruchu", oraz Janja Lesar, która zauważa, że "rzeczywiście Ania cały czas trzymała bardzo wysoki poziom. Myślę, że ludzie to docenią" - mówi tancerka. Odmiennego zdania jest Magda Soszyńska, która mówi wprost. "Nie wiem, kto wygra, ale ja jestem za Agnieszką, bo jest mi bliższa przez jakieś nieuporządkowanie i szaleństwo - podobnie jak Stefano".


Para, która odpadła w półfinale - Marcelina Zawadzka i Rafał Maserak - są wyjątkowo zgodni. "Z Anią i Agnieszką bardzo się zżyłam i trudno mi wskazać, komu bardziej kibicuję" - mówi Marcelina, a Rafał dodaje: "Trzymam kciuki za obie pary, bo z obiema rywalizowaliśmy niemal do końca, choć fajnie byłoby gdyby zwyciężył Janek Kliment (z Anią Wyszkoni), bo on jeszcze nigdy nie wygrał 'Tańca z gwiazdami'".

Na podbój Azji!

Tymczasem Michał Malitowski, zawodowy tancerz i juror "Dancing with the Stars", jest pod wrażeniem obu finalistek tanecznego show.

"Ania jest świetna technicznie i - patrząc na dotychczasowe wyniki - najlepiej opanowała sztukę tańca. Agnieszka ma za to charyzmę i energię, której może pozazdrościć jej niejedna zawodowa tancerka" - przekonuje Malitowski.

Polak, który podbił Azję, ma tam szkołę tańca i miliony wiernych fanów, dodaje: "Co roku mam swoje trzymiesięczne tournee po Azji i jestem pewien, że gdyby Agnieszka i Ania chciały w nim gościnnie wystąpić, zdobyłyby serca miłośników tańca tamtego regionu".

"Najbardziej cenią oni pasję, zaangażowanie i artyzm, który łączy perfekcyjną technikę i to coś ulotnego, co przemienia ten sport w sztukę. Obie panie to mają, choć w różnych proporcjach. Wyboru widzom nie zazdroszczę, za to widowiskową rywalizację gwarantuje!" - kończy Michał Malitowski.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wielki finał | tańce