Reklama

Oscary 2008

Serialowi aktorzy pomagają chorym dzieciom

Grający w serialu "Pierwsza miłość" - Maria Konarowska, Łukasz Płoszajski i Michał Koterski - wzięli udział w finale akcji "Dziecięcy świat w kolorach" w szpitalu im. Radlińskiego w Łodzi. Aktorzy spotkali się z chorymi dziećmi i pomagali w malowaniu wielobarwnych motyli.

Ściany dziecięcego oddziału ortopedycznego zmieniły się w wielobarwny, bajkowy świat. Zawodowi plastycy malowali krasnale, księżniczki i inne bajkowe postacie.

Reklama

Dzieciom bardzo podobała się taka zmiana szpitalnego korytarza.

"Jest dużo przyjemniej i weselej. Nie jest tak smutno jak było do tej pory. To taki bajkowy świat stworzony dla dzieci" - mówiły młode pacjentki oddziału.

"Trafiające na szpitalny oddział małe dziecko jest zagubione, zdenerwowane, niespokojne. Dlatego kolorowe wnętrze ze znanymi i ulubionymi postaciami z bajek ułatwia nam wyciszenie dziecka i w konsekwencji przyspiesza proces leczenia" - uważa dyrektor szpitala Eugeniusz Furman.

To już dziewiąty oddział szpitalny w Polsce pomalowany w ramach programu społecznego "Dziecięcy świat w kolorach" stworzonego i realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

INTERIA.PL/PAP

Reklama