Reklama

Oscary 2008

Polskie kino schodzi na psy

W niedzielę (25 maja) o godzinie 20:00 odbędzie się w INTERIA.TV premiera "Kundli" Marcina Stankiewicza. Film opowiada historię dwóch nieudaczników, którzy żeby zdobyć pieniądze na zapłacenie długu postanawiają porwać dziecko ze szkoły dla bogaczy.

Reżyser filmu: Marcin Stankiewicz, jest młodym, niezależnym twórcą, który wśród fanów kina offowego, zasłynął z ciętych wypowiedzi na temat innych niezależnych filmów. Jest założycielem grupy filmowej "Standby". W 2007 roku wziął udział w reklamie sieci komórkowej POP - Orange. Wcielił się tam w Stana Kievitza i napisał scenariusz.

Reklama

"Kundle to typowa gangsterska historia. Jest dług, jest porwanie, jest zły gangster i ofiary. Moim zamysłem było wyśmianie tego typu filmów. Bawią mnie hollywoodzkie produkcyjniaki z tego gatunku, a jednocześnie jestem ich wielkim fanem. Z oczarowaniem patrzę na kolejne wyczyny kuloodpornego Stevena Seagala. Pamiętam jak w jakimś filmie strzelili do niego 30 razy, a on nadal żył. Chociaż w pewnym momencie umarł, to w kulminacji filmu odżył. To mój idol!"- śmieje się Marcin Stankiewicz.

INTERIA.TV jest internetową telewizją, która działa od 2006 roku. Składa się z telewizji na żądanie i telewizji na żywo. W swojej ramówce posiada materiały informacyjne, bloki muzyczne oraz programy rozrywkowe. Promuje zarówno młodych twórców filmowych jak i muzycznych.

"Kundle", INTERIA.TV, niedziela (25 maja), godzina 20:00.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | Marcin Stankiewicz | Stankiewicz | PSY (Park Jae-Sang) | kino | "Psy"