Reklama

Oscary 2008

Majka jest inna niż Brzydula

"Majka jest inna niż Brzydula. To miejsce na antenie nie stanowi kontynuacji tamtej historii. Majka jest inna. O wiele bardziej czupurna" - tak o bohaterce nowego serialu TVN "Majka" mówi producentka Krystyna Lasoń

Młoda, zdolna i pełna wiary w to, że marzenia są na wyciągnięcie ręki. Bez pamięci zakochana w fotografowaniu. Przez życie pędzi jak szalona, przekonana, że podstawą szczęścia jest sukces zawodowy. Robi zdjęcia, wygrywa konkursy i stoi u progu międzynarodowej kariery. Tak opisać można Majkę, bohaterkę najnowszej produkcji TVN, która zadebiutowała na ekranie 4 stycznia. Nowością jest przeniesienie akcji ze stolicy do Krakowa.

Reklama

"Odchodzimy od sytuacji, że życie zawsze toczy się w Warszawie, bo ono oczy się wszędzie, więc Warszawa przeniosła się do Krakowa. Czasami bywa tak, że z obsadą jest jak z pracą na kamieniu, a my tak liczną obsadę mieliśmy po 2-3 tygodniach. Chciałbym, żeby było tak samo 'źle' jak z "Na wspólnej" czy z 'Brzydulą'. Biorąc pod uwagę pierwsze wyniki oglądalności może być...'gorzej'. Chciałbym, żeby ludzi ujęła ta opowieść - młodej, fajnej, świeżej dziewczyny, która wchodzi w życie, która ma swoje marzenia. Nagle pojawia się przed nią coś ważniejszego i będzie musiała dokonać wyboru" - powiedział Dariusz Gąsiorowski, producent nadzorujący TVN.

Majka Olkowicz jest studentką fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Poznajemy ją w momencie, kiedy walczy o stypendium na prestiżowej uczelni we Florencji. Ma świadomość, że ten wyjazd i nauka pod okiem guru - Mauro Benzy - może otworzyć jej wiele drzwi. Majka, jak wiele współczesnych młodych dziewczyn, dąży do spełnienia zawodowego, które ma jej dać poczucie bezpieczeństwa. Uważa, że dopiero, gdy uporządkuje tę sferę życia, będzie mogła poszukać prawdziwej miłości. Jednak los ma wobec niej zupełnie inne plany. Angażuje w nie przystojnego architekta - Michała Duszyńskiego.

"Jest dziewczyną bardzo energetyczną i bardzo pewną swojej wartości. Mamy nadzieję, że jej entuzjazm i apetyt na życie będą dla wszystkich zaraźliwe" - powiedziała producentka Krystyna Lasoń.

Twórcy serialu postawili na nowe twarze. W roli Majki zobaczymy Joannę Oscydę, studentkę 3 roku Akademii Teatralnej w Łodzi.

"Majka pięknie żyje. Rozgląda się, patrzy, słucha ludzi. I to wystarczy, żeby pięknie żyć. Jest ciekawą postacią do zagrania na początek. Bardzo ją lubię" - powiedziała debiutantka Joanna Oscyda. Partneruje jej Tomasz Ciachorowski.

Grana przez niego postać - Michał wydaje się być z zupełnie innego świata niż Majka. Poświęcił swoje ideały, by "płynąć z prądem" i prowadzić wygodne życie.

Osiągnął sukces zawodowy i stabilizację. Jest współwłaścicielem biura architektonicznego - Panorama Projekt i mężem pięknej, choć bezwzględnej, Aleksandry (Marieta Żukowska).

Do pełni szczęścia brakuje mu jedynie dziecka, o które para stara się już od jakiegoś czasu. Wspólnie decydują, że spełnią pragnienie Michała wykorzystując możliwości współczesnej medycyny. Znajdują kobietę, która zgadza się zostać zastępczą matką ich dziecka. Zabieg inseminacji ma się odbyć w prywatnej klinice ginekologicznej. W tym samym czasie prowadzone są tam bezpłatne badania, na które wybiera się Majka.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Recepcjonistka z trudem radzi sobie z tłumem zdenerwowanych kobiet. Nie udaje się opanować zamieszania i roztrzepana pielęgniarka zabiera Majkę do gabinetu, gdzie ma odbyć się zabieg inseminacji.

Nie sprawdza jej danych, nie pyta o cel wizyty. Dochodzi do pomyłki. Zarówno Majka jak i Michał nie zdają sobie sprawy z tego, co zaszło w klinice.

Majka i Michał spotkają się niebawem w całkiem innych okolicznościach - na polu zawodowym. Ciąża właśnie unicestwiła marzenia Majki, a Michał jest rozczarowany życiem. Zakochują się w sobie, choć bronią się przed tym uczuciem. Są przekonani, że to miłość niemożliwa. Przecież ona będzie miała dziecko, ale nie wie, że z nim... On wprawdzie ma ułożone życie, lecz za fasadą małżeństwa nie ma szczęścia.

W serialu poznamy także rodzinę Majki. Kreują ją Anna Tomaszewska w roli Róży (babci Majki, seniorki rodu Olkowiczów), Ewa Kaim (matka głównej bohaterki) oraz Jakub Bohosiewicz jako wujek dziewczyny. W rodziców Michała wcielają się Katarzyna Gniewkowska i Tadeusz Huk. Rolę doradczyni i powiernicy Aleksandry - żony Michała - odgrywa Beata Rybotycka.

W serialu nie brakuje też czarnych charakterów: Stefana - największego wroga Michała od czasu studiów (w tej roli Andrzej Andrzejewski) czy Dagmary, ambitnej pani architekt, która próbuje uwieść Michała (Weronika Rosati).

"Majka" jest adaptacją wenezuelskiego formatu pt. "Juana la Virgen". Produkcja łączy w sobie elementy telenoweli i komedii romantycznej. Widzowie będą śledzić losy tytułowej bohaterki przez 190 odcinków. Serial emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 17.55.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych serialach i podyskutować o nich, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: TVN SA | Nie | Majka | marzenia | BrzydUla