Reklama

Oscary 2008

Kożuchowska mamą, Karolak tatą

Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak, grający rodziców w nowym serialu TVP2 "Rodzinka.pl", uczestniczyli w castingu, podczas którego szukano odpowiednich kandydatów na trójkę ich synów.

W studiu telewizyjnym na Woronicza, pod czujnym okiem reżysera Paricka Yoki, młodzi chłopcy z różnych stron Polski, w wieku od czterech do czternastu lat, mówili przed kamerą o swoich zainteresowaniach, opowiadali dowcipy, recytowali wiersze, śpiewali. Wszystko po to, aby przejść do kolejnego etapu i otrzymać wymarzoną rolę.

Reklama

Trzydziestu chłopców, którzy znaleźli się w finale, na pamiątkę pozowało do wspólnej "rodzinnej fotografii" razem z Małgosią Kożuchowską i Tomkiem Karolakiem.

Jaka będzie "Rodzinka.pl"? "Będzie to rodzina, którą się polubi, obdarzy sympatią i której członkiem chciałoby się być" - zapewnia Małgorzata Kożuchowska, która bycie mamą opanowała już do perfekcji na planie serialu "M jak miłość".

Hanka Mostowiak i Natalia z "Rodzonki.pl" to jednak dwie zupełnie różne mamy.

"Natalia jest w podobnym wieku co Hanka Mostowiak, ale bardzo się od niej różni. Wynika to m.in. z innej formuły serialu. Rodzinka.pl ma luźny, komediowy charakter. Składa się z powiązanych tematycznie scen. Nie jest to ciąg fabularny tak jak w M jak miłość. Poza tym Rodzinka.pl mieszka w mieście. Natalia ma trzech synów. W M jak miłość też jest trójka dzieci, z tym że są to dwie córki i syn. Moja bohaterka, oprócz tego, że musi zorganizować życie całej rodzinie - w końcu opiekuje się czterema facetami - pracuje też zawodowo na kierowniczym stanowisku w jednym z wydawnictw" - opowiada o swojej postaci aktorka.

Jej serialowy mąż jest architektem i dużo pracuje w domu. Odtwórca tej roli, Tomasz Karolak, zapewnia, że jego bohater tym razem nie będzie takim lekkoduchem i wiecznym chłopcem, jak Darek Jankowski z "39 i pół".

"Ten facet jednak założył rodzinę. Ma trójkę dzieci, które zadają mu mnóstwo zaskakujących i zawstydzających pytań. Czterolatek na przykład pyta: Co to jest orgazm, tato? Naprawdę jest bardzo śmiesznie. Jeśli dobrze to zagramy, wyjdzie fajna komedia. Humor jest często abstrakcyjny. Są momenty, w których można improwizować, a to lubię najbardziej" - twierdzi Tomasz Karolak, który podczas castingu na swych serialowych synów zwracał szczególną uwagę na ich bezpośredniość, przełamywanie strachu przed kamerą i inteligencję.

"Rodzinka.pl" to 30. odcinkowy serial oparty na francuskim formacie "Parents". Jego emisji możemy się spodziewać wiosną 2011 roku.

AKPA

Reklama