Reklama

Oscary 2008

Gwiazdy w luksusowym hotelu

Laura Samojłowicz, Magdalena Cielecka i Rafał Królikowski w nowym serialu o życiu hotelu. Niespodzianki i konflikty w eleganckiej scenerii.

Biznesmen, artysta, polityk lub gangster. Każdy z nich może się zatrzymać w luksusowym Hotelu 52 i uruchomić lawinę dramatycznych lub zabawnych zdarzeń. Przypadki hotelowych gości nieustannie splatają się z losami ludzi, którzy tu pracują. Każdy odcinek serialu to opowieść, którą otwiera przyjazd kogoś nowego.

Reklama

Główną bohaterką produkcji jest Natalia Lipska (Laura Samojłowicz), 24-latka, która w wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności, staje się właścicielką luksusowego hotelu. Jest młoda, spontaniczna, bezpośrednia. Nie umie przystosowywać się do świata chłodnej poprawności i zawodowej grzeczności. Nieustannie wkracza w problemy hotelowych gości. Czasami je rozwiązuje, ale znacznie częściej powoduje tylko dodatkowe komplikacje. W dodatku sama nie za dobrze radzi sobie z własnym życiem, ma bowiem szczególny talent do wiązania się z niewłaściwymi mężczyznami.

Natalia będzie musiała odnaleźć się w nowej roli życiowej. Odkryje, że służbowe uniformy, profesjonalna grzeczność i dystans to tylko cześć hotelowej rzeczywistości. A tam, gdzie goście nie zaglądają, tętni ukryte przed oczami postronnych drugie życie. Z czasem załoga stanie się jej nową rodziną. Wtedy Natalia na własnej skórze odczuje, że rodzina to nie tylko wsparcie, ale też konflikty, zawiedzione nadzieje, niespełnione ambicje, skrywane namiętności i tajemnice.

Tajemnica rodzinna splecie Natalię z Iwoną Szwed (Magdalena Cielecka), która pełni w Hotelu 52 funkcję menedżera. Iwona, młoda, ale już doświadczona kobieta, okaże się całkowitym przeciwieństwem głównej bohaterki: dojrzała, profesjonalna, chłodna, zdystansowana. Są jak ogień i woda. Ich konflikt będzie wprowadzał nieustanny ferment w życie hotelu. Ale relacje między tymi dwiema kobietami nie są jedynym punktem zapalnym. Jest tu więcej silnych indywidualności.

Artur Górski (Krzysztof Kwiatkowski) recepcjonista, trochę starszy od Natalii, studiował prawo, ale po konflikcie z rodziną musiał przerwać studia i zacząć radzić sobie samodzielnie.

Michał Horwat (Rafał Królikowski) to konsjerż, doskonały w swojej roli. Potrafi załatwić wszystko i porozumieć się z każdym. Niegdyś był związany z Iwoną, za którą tak naprawdę chyba wciąż tęskni. Ma poczucie niespełnienia, sądzi, że należy mu się znacznie więcej od życia.

Premiera serialu "Hotel 52" w czwartek, 4 marca, w Polsacie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych serialach i podyskutować o nich, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl.

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama