Reklama

Oscary 2008

Danuta Stenka o swoim nowym serialu

"Moja bohaterka to człowiek, który gra na głębokich strunach" - mówi Danuta Stenka o postaci, którą kreuje w serialu kryminalnym "Instynkt" w reżyserii Patryka Vegi.

Każde miasto skrywa mroczne tajemnice. Wiele z nich to kryminalne zagadki, które rozwiązać może tylko ktoś obdarzony wyjątkową intuicją i empatią. Kimś takim jest Anna Oster - grana przez Danutę Stenkę, bohaterka nowego serialu Dwójki.

Reklama

Kobieta posiadająca niezwykły instynkt. Dzięki temu świetnie radzi sobie z rozwiązywaniem kryminalnych zagadek.

"Grana przeze mnie bohaterka jest człowiekiem, który gra na głębokich strunach. Bardzo dużo wyczuwa. Wsłuchuje się i wpatruje w człowieka, zagląda w jego wnętrze" - wyznaje w rozmowie z PAP Life artystka.

Nowa pani komisarz w stołecznej dochodzeniówce, wspierana przez swojego partnera podkomisarza Krzysztofa Tarkowskiego, w którego rolę wcielił się Szymon Bobrowski, musi wyjaśnić nie tylko zagadki kolejnych zbrodni, ale i intrygującą tajemnicę swojej przeszłości.

Mimo doskonałej intuicji i sprawności w rozwiązywaniu kolejnych zagadek, Oster nie potrafi odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących własnego życia, a praca w wydziale będzie tym trudniejsza, że z inspektorem Janem Rogożem (Paweł Królikowski) łączy ją tajemnicza przeszłość.

Do tego jej tajemnicę poznać chcą zarówno wrogo nastawiony prokurator Grzegorz Wójcik (Piotr Głowacki), jak i dawna partnerka Tarkowskiego, podkomisarz Aleksandra Lewicka (Marieta Żukowska).

Każdy odcinek serialu kryminalnego "Instynkt" to intrygujące śledztwo w sprawie kolejnego morderstwa, jak i odkrycie rąbka tajemnicy komisarz Anny Oster. "Instynkt" stawia pytania i wzbudza emocje towarzyszące poszukiwaniu kolejnych odpowiedzi.

"W dniu, w którym dostałam propozycję od Patryka Vegi, jechałam do Krakowa. Kupiłam sobie moje ulubione pismo, usiadłam w pociągu, popatrzyłam na pierwszą stronę, a tam było napisane: 'Intuicja lepsza niż rozum'. Cały artykuł był poświęcony intuicji, a za przykład jej niezwykłości także podano historię policjanta. To nieprawdopodobne. Wierzę, że tak posunięta intuicja jest możliwa. To nie jest wyjęte z kapelusza" - przekonuje Danuta Stenka.

Reżyserem serialu, w którym kryminalna zagadka przeplata się z prywatną tajemnicą, jest Patryk Vega - twórca kultowego "Pitbulla". Mocną stroną "Instynktu" jest nie tylko scenariusz, ale i scenografia oraz zdjęcia. Aktorzy powtarzają, że praca przy tej produkcji, jest dla nich czystą przyjemnością.

"Nieczęsto zdarza się, że chodzimy na plan z wielką ochotą. Odczuwam z tej pracy ogromną radość. A trzeba przyznać, że to jest ciężka praca, ponieważ nie mamy dużo czasu na realizację. Robimy po kilkanaście scen dziennie, co wydaje się być abstrakcją. Czasem mamy w planie 17 scen w ciągu dnia. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam plan z taką ilością scen, to pomyślałam, że ktoś się pomylił. Potem okazało się, że zrobiliśmy to. To świadczy o wielkim profesjonalizmie Patryka Vegi" - mówi Stenka.

"Jego podejście do pracy udziela się wszystkim. A przy tym nie ma nerwowości. Każdy pracuje, jak może najlepiej" - dodaje aktorka.

"Instynkt" na antenie telewizyjnej Dwójki będzie można oglądać od 3 marca w każdy czwartek o godz. 21:45.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Danuta Stenka | bohaterka | Nowe seriale | nowy serial | Instynkt | Patryk Vega | stenka