Reklama

Oscary 2008

Co to jest "Kaszmirowa mafia"?

Kto rządzi Nowym Jorkiem? Politycy, biznesmeni? Nie. To kobiety, atrakcyjne, przebojowe i skupione na karierze, pociągają za najważniejsze sznurki w mieście. Walczą z mężczyznami o swoją pozycję, wspierają się i wygrywają!

Cztery przyjaciółki: Mia (Lucy Liu), Juliet (Miranda Otto), Caitlin (Bonnie Somerville) i Zoe (Frances O'Connor) znają się od szkolnych lat i wspierają w walce o sukces. Wiedzą, że nie ma co liczyć na mężczyzn. Mężowie i kochankowie pojawiają się, odchodzą, przyjaciółki zaś pozostają i pomagają pozbierać się po każdym życiowym wstrząsie.

Reklama

Zoe Burden (O'Connor) kieruje dużym bankiem inwestycyjnym. To praca nie na jeden, a na dwa etaty. Na dodatek ma męża i dzieci. Jak to wszystko pogodzić? Może rozwiązaniem byłaby niania?

Ale pojawiające się kandydatki są zbyt młode, długonogie i nie wiadomo, czy bardziej zainteresowane dziećmi czy panem domu.

Mia Mason (Liu) pnie się po szczeblach kariery w popularnym magazynie mody. Ma szansę awansować. Czy gdy osiągnie sukces, okaże się tak bezwzględna, jak jej poprzedniczki? Czy pozbędzie się ludzi, którzy ją wspierali?

Juliet Draper (Otto) to specjalistka od zbierania funduszy na cele charytatywne i badania. Odkryje, że jedna z klientek zbyt interesuje się jej przystojnym mężem.

Caitlin Dowd (Somerville) to szefowa firmy kosmetycznej. Jej fantastyczne osiągnięcia kontrastują z nieudanym życiem prywatnym. Po latach fatalnych randek w ciemno przypadkiem spotka właściwą osobę. I dopiero zaczną się kłopoty...

Pomysłodawcą serialu jest Kevin Wade, twórca "Pracującej dziewczyny", a producentem Darren Star, zdobywca nagród Emmy i Złotych Globów za "Beverly Hills 90210", "Melrose Place" i "Seks w wielkim mieście".

Opowieść o "władczyniach Manhattanu" jest zabawna, a momentami gorzka, jak życie bohaterek: bogatych, przebojowych, ale rzadko naprawdę szczęśliwych.

Igor Paja

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | mafia