Reklama

Ninja Warrior Polska

"Ninja Warrior Polska": Pokonała chorobę, teraz wraca do show Polsatu

Do tej pory w przebojowym show Polsatu "Ninja Warrior Polska" prym wiedli przede wszystkim wysportowani panowie. Ale uwaga - to się może zmienić! W 4. odcinku programu o tytuł pierwszego polskiego wojownika ninja zawalczy piękna i odważna Małopolanka, Marta Staroń, która w pierwszej edycji show dotarła aż do półfinału.

Marta Staroń była półfinalistką pierwszej edycji "Ninja Warrior Polska"

Widzowie, którzy śledzili pierwszą edycję programu "Ninja Warrior Polska", na pewno pamiętają jej uśmiech i niesamowitą wolę walki. Marta Staroń to jedyna kobieta, która w polskiej edycji programu zakwalifikowała się do półfinału. W eliminacjach wyprzedziła wielu mężczyzn i udowodniła, że siła jest kobietą. Ponieważ pokonywanie toru Ninja Warrior uzależnia, Marta postanowiła sprawdzić się także w drugiej edycji show i zajść jeszcze dalej. Ciężko trenowała i ma nadzieję, że to przyniesie efekty.

Reklama

36-latka z Młoszowa w województwie małopolskim to prawdziwa wojowniczka. Z życia czerpie tylko, to co najlepsze, stawiając czoła przeciwnościom losu. Jedną z nich jest łysienie plackowate, z którym zmaga się od lat. To choroba autoimmunologiczna, która charakteryzuje się utratą włosów na skórze głowy, twarzy, a czasem i innych częściach ciała. Obciąża przede wszystkim psychicznie, ponieważ sprawia, że chory nie akceptuje swojego wyglądu, ale także społecznie - bo przecież przyjęło się, że kobieta musi mieć piękne włosy.

Przed startem w pierwszej edycji programu Marta miała mocny nawrót choroby. Straciła wszystkie włosy, mimo tego zdecydowała się na udział w show. Na torze wystąpiła w kolorowej chuście. Jak sama twierdzi, to doświadczenie wzmocniło ją jeszcze bardziej. Stała się odważniejsza i uwierzyła we własne możliwości. Jeszcze bardziej otworzyła się na świat, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Marta to niewątpliwie barwna postać. Po 12 latach pracy jako przedstawicielka handlowa porzuciła pracę w korporacji i rozpoczęła studia na kierunku dietetyki sportowej. Obecnie pracuje w zawodzie i na co dzień pomaga ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki. Sama prowadzi zdrowy styl życia. Przykłada ogromną wagę zarówno do tego co je, jak i do treningów - co widać po jej umięśnionej, zdrowej sylwetce. Jest pasjonatką sportów ekstremalnych oraz biegów górskich. W weekendy zamiast odpoczywać pracuje w najbardziej ekstremalnej grupie w Polsce - Dream Jump, gdzie najodważniejsi oddają skoki z wysokości z wykorzystaniem dynamicznych lin oraz bloczka.  

Jej ostatnią ekstremalną przygodą jest oczywiście występ w drugiej edycji "Ninja Warrior Polska". Czy tym razem również dotrze do półfinału, a może pójdzie o krok dalej i jako pierwsza kobieta na świecie pokona górę Midoriyama? Przekonamy się o tym już w 4. odcinku programu, który wyemitowany zostanie 22 września o godzinie 20:05 w Polsacie.  

"Ninja Warrior Polska" można oglądać na antenie Polsatu w każdy wtorek o godz. 20.05.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ninja Warrior Polska