Reklama

Ninja Warrior Polska

Reklama

"Ninja Warrior Polska": Kobiety przejmują dowodzenie [4. odcinek]

To będzie najbardziej kobiecy odcinek w historii "Ninja Warrior Polska". Płeć piękna pokaże, ile siły i determinacji kryje się w ich niepozornych ciałach. Kolejny odcinek "Ninja Warrior Polska" już dziś wieczorem o godz. 20:05 w Polsacie.

Karolina Brzezińska w "Ninja Warrior Polska", fot. Maciej Piórko

Tak silnej kobiecej ekipy w "Ninja Warrior Polska" jeszcze nie było. Przyjechały z całej Polski, aby udowodnić mężczyznom, że ninja może być kobietą.

Kobiety w "Ninja Warrior Polska"

"Branie udziału w odcinku, w którym jest tyle kobiet, jest bardzo fajne i budujące z wielu względów"- zauważa 24-letnia Katarzyna Jonaczyk z Gdańska.

"Jest taka jedność między nami. Mimo że rywalizujemy ze sobą to i tak wspieramy się. Jeśli nie ja, to chcę, żeby udało się mojej koleżance. Żeby któraś dziewczyna dostała się do finału. A jednocześnie - jeśli koleżance się udało, to nie jest to takie niemożliwe do osiągnięcia" - dodaje ze śmiechem uczestniczka 4. odcinka "Ninja Warrior Polska".

Reklama

Kasia na co dzień pracuje jako trener akrobatyki i biegów przeszkodowych. Działa w samorządzie studenckim, należy do zespołu tańca ludowego, z którym występowała między innymi w Wietnamie. Ze swoją ekipą parkourowców poza pracą występują czasem na ulicach, robiąc tak zwane streety. Niezwykle skromna Kasia ma na swoim koncie poważne osiągnięcia - to świeżo upieczona mistrzyni Polski oraz rekordzistka świata na krótkim torze przeszkód OCR100M.

29-letnia Paula Piątkowska z Bydgoszczy pojawiła się na torze "Ninja Warrior Polska" dwukrotnie.

"Chcę udowodnić, że kobiety w tym programie mogą na równi konkurować z mężczyznami" - mówi. Paula przez 9 lat trenowała lekkoatletykę i biegi sprinterskie. Ma własny tor przeszkód w swoim studio treningów. 5 razy w tygodniu trenuje na zawieszeniach. Sport i odpowiednia dieta to nieodłączna część jej życia. Jest na ostatnim roku studiów doktoranckich.

W odcinku z tak silną reprezentacją nie mogło zabraknąć 27-letniej Katarzyny Baranowskiej z Włocławka, czterokrotnej medalistki Mistrzostw Polski OCR.

Jako jedyna kobieta w Polsce zakwalifikowała się do finału w III edycji  show. Jej apetyt na tytuł kobiety-ninja wcale nie maleje.

"Presja jest, ale czuję się wyjątkowo mało zestresowana" - zauważa Kasia Baranowska. "Program bardzo wiele zmienił w moim życiu. Czuję się zdecydowanie bardziej pewna siebie. Jestem też bardziej rozpoznawalna w moim mieście, a dzięki temu łatwiej mi przyciągnąć ludzi na treningi, które prowadzę" - dodaje.

18-letnia Karolina Brzezińska z miejscowości Bukowiec to najmłodsza uczestniczka tego odcinka.

Start w "Ninja Warrior Polska" to dla niej debiut. Od dziecka uwielbiała sport i nowe wyzwania. Trenuje razem z braćmi i tatą. Straszy brat zaraził ją pasją do biegów OCR i treningów siłowych. Dzięki niemu zaczęła startować w biegach z przeszkodami, zaskakując siebie i innych swoimi możliwościami.

"Przebierałam nóżkami, żeby ukończyć 18 lat i móc wystąpić w "Ninja Warrior Polska". Bardzo się cieszę, że tu się znalazłam" - wyznaje młodziutka uczestniczka.

"Ninja Warrior Polska" w Telewizji Polsat w każdy wtorek o godz. 20:05.

"Ninja Warrior" to światowy fenomen, który narodził się 25 lata temu w Japonii. Rodzime wersje programu można było oglądać w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m.in. USA, Chinach, Egipcie, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Włoszech, Malezji, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód liczący 150 metrów. Tworzą go różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy i baseny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje