Reklama

Międzyzdroje 2009

Janda: Mężczyźni mnie nudzą

Krystyna Janda była jedną z najjaśniejszych gwiazd na Międzynarodowym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Aktorka opowiedziała w rozmowie z INTERIA.TV o kobiecości w teatrze. - Jak grają mężczyźni w teatrze, to się nudzę - wyznała artystka.

Janda zwróciła uwagę, że teatralną publiczność przede wszystkim stanowią kobiety. - Zawsze interesowałam się kobietami - zapewniła aktorka.

Reklama

Mężczyźni na scenie stanowią pewnego rodzaju zło konieczne. Oto przykład: jeżeli Janda już sięga po Czechowa, którego bez przedstawicieli płci brzydkiej nie da się zagrać, to są to "Trzy siostry".

Krystyna Janda jest nie tylko aktorką, ale i założycielką Teatru Polonia w Warszawie. Prowadzenie tej instytucji bardzo ją absorbuje. Artystka nie wyjechała w tym roku na wakacje. Zapewne dzięki temu już we wrześniu na deskach Teatru Polonia będzie można zobaczyć pierwszy musical - "Bagdad Cafe". Oczywiści... o kobietach.

- To opowieść o przyjaźni kobiety - precyzuje Janda. - Jak wiele można zrobić, jak dwie kobiety się zaprzyjaźniają - dodaje.

Zobacz, co Krystyna Janda ma do powiedzenia na temat kobiet:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Janda | artystka | aktorka | Janda