Reklama

#MeToo - zaczęło się od Harveya Weinsteina

Reklama

Chiński gwiazdor Kris Wu oskarżony o gwałt

Na początku lipca chińskie media społecznościowe obiegły wpisy 19-letniej studentki Du Meizhu, która oskarżyła Krisa Wu o to, że zgwałcił ją, gdy miała siedemnaście lat. Twierdziła też, że podstępem zwabiał do swojego łóżka inne młode dziewczyny. To samo powtórzyła w niedzielnym wywiadzie, którego efektem jest oświadczenie kontrolowanej przez chińską partię telewizji CCTV, która wzywa do zbadania tej skandalicznej sprawy.

Kris Wu zaprzecza oskarżeniom

Kim jest Kris Wu?

Kris Wu to popularny aktor, piosenkarz i model. Określany mianem "prawdziwego muzycznego talentu" jest jednym z pierwszych chińskich artystów, którego utwór dotarł na pierwsze miejsce amerykańskiej listy przebojów iTunes Chart. W ostatnich latach Wu pojawił się na wielu okładkach chińskich wydań magazynów "Vogue", "Marie Claire", "Cosmo" i "Harper's Bazaar". Ostatnio znajdował się na liście klientów agencji gwiazd UTA, ale we wtorek wieczorem jego nazwisko stamtąd zniknęło.

"Bycie artystą to nie tylko zawód. To też branie społecznej odpowiedzialności w swoje ręce. Teraz, kiedy oskarżenia pod adresem Krisa Wu nabrały aż tak dużego rozmiaru i nie są jedynie branżową plotką, domagamy się kompleksowego dochodzenia prowadzonego przez odpowiednie departamenty w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. To dla nas wszystkich lekcja tego, że bardziej niż do tej pory musimy pomyśleć o tym, jakie osoby mogą nosić taką koronę sławy. Konieczna jest publiczna kontrola i odpowiedzialność za dawanie przykładu" - czytamy w oświadczeniu stacji CCTV.

Reklama

Kris Wu winny?

Wu nie przyznaje się do zarzutów. "Gdyby coś takiego rzeczywiście miało miejsce, bez dwóch zdań i bez sprzeciwu poszedłbym do więzienia" - ogłosił na swoim oficjalnym profilu na platformie społecznościowej Weibo. Na razie gwiazdor nie został formalnie oskarżony o żadne przestępstwa. Należąca do niego firma wydała oświadczenie, z którego wynika, że artysta spotkał się z oskarżającą go kobietą tylko raz. W dziesięciu punktach obalone zostały w nim zarzuty stawiane przez Du Meizhu. Co więcej, Wu ma zamiar walczyć w sądzie o dobre imię - rozważa złożenie pozwu przeciwko studentce.

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawił się wpis siostry Du Meizhu, który ma udowodnić, że Kris Wu spotykał się z jej siostrą częściej niż on sam twierdzi.

Oskarżenia pod adresem gwiazdora już zaszkodziły nie tylko jego reputcji, ale też finansom. Jak do tej pory współpracę z Krisem Wu zerwało przynajmniej piętnaście firm międzynarodowych i miejscowych, których był ambasadorem.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Kris Wu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama