Reklama

Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących

Piotr Żyła: Kabaretowy debiut

Piotr Żyła kończy ze sportem i zajmie się muzyką? Taką nieprawdopodobna informacje można było przeczytać na Instagramie mistrza świata w skokach narciarskich. To był na szczęście primaaprilisowy żart, ale jest w nim odrobina prawdy.

Piotr Żyła z zespołem Enej w programie "Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących"

Piotr Żyła wziął udział w nagraniu świątecznego odcinka "Kliniki Skeczów Męczących" w Polsacie. Znany z niesamowitego poczucia humoru skoczek zagrał na gitarze z zespołem Enej i udowodnił, że ma do siebie wielki dystans. 

Reklama

Był to jego kabaretowy debiut. W rozmowie z Interią przyznał, że było to ciekawe doświadczenie, jednak nie wiąże z tym swoich zawodowych planów.

- Na razie czuję się jeszcze młody i jeszcze coś w tym sporcie mam do zrobienia. Będę się przygotowywał do następnego sezonu, a póki mam siłę, to będę robił to, co najbardziej lubię - powiedział mistrz z Obersdorfu.

Przyznał, że przygoda z kabaretem była fajna, ale koledzy z Kabaretu Skeczów Męczących nie muszą obawiać się z jego strony konkurencji. - Raczej zostanę przy skokach - zapewnił Piotr Żyła.

W rozmowie z Interią skoczek zdradził też, że jego córka, dziewięcioletnia Karolina również ma zdolności muzyczne. - Gra na pianinie i teraz na flecie zaczęła. Bardziej w muzykę poszła - powiedział Piotr Żyła.

Córka mistrza z małżeństwa z Justyną Lazar od niedawna jeździ także na nartach.

Mimo że małżeństwo Żyłów rozpadło się, Piotr ma doskonały kontakt z dziećmi. Jednak syn, 14-letni Kuba nie podziela pasji ojca do skakania na nartach. - Nie chce skakać. Nie ciągnie go to. Woli inna drogę, inna ścieżkę, tak że ja mu nie będę wybierał, co ma robić. On sam zdecyduje - powiedział Żyła.

Mistrz nie jest rozczarowany decyzją syna. Przeciwnie - uważa, ze narzucanie dzieciom swojej woli raczej szkodzi niż pomaga. - To jest normalne, każdy człowiek powinien mieć prawo wyboru, co chce robić i wtedy jest szczęśliwy - uważa Piotr Żyła.

Świąteczny odcinek "Kabaretu na żywo. Kliniki Skeczów Męczących" można obejrzeć w Polsacie, w niedzielę, 4 kwietnia, o godzinie 20.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Żyła | Kabaret Skeczów Męczących