Telekamery Tele Tygodnia 2012

Reklama

Telekamery 2012: Oto laureaci!

Znamy już laureatów jubileuszowej 15. edycji plebiscytu Telekamery. Ulubieni aktorzy czytelników "Tele Tygodnia" to Maja Ostaszewska i Piotr Adamczyk, najchętniej oglądany serial - "Czas honoru", a program rozrywkowy - "Jaka to melodia". Wśród jurorów najpopularniejszy okazał się Robert Kozyra.

Zapraszamy na stronę www.telekamery.pl!

Znamy już wszystkich laureatów, w niektórych kategoriach do ostatniej minuty ważyły się losy zwycięzców, a różnice były naprawdę minimalne.

Plebiscyt, w którym wybierane są ulubione gwiazdy, seriale, programy i stacje, organizowany jest już od 15 lat przez redakcję najpoczytniejszego magazynu telewizyjnego w Polsce. W tym roku można było wybierać swoich ulubieńców spośród kandydatów, nominowanych wyłącznie przez redakcję "Tele Tygodnia" w 15 kategoriach.

Reklama

Oto lista laureatów:

Aktorka - Maja Ostaszewska

Rewelacyjnie wygląda i gra w kostiumie, zarówno w tym z epoki Janosika, jak i z czasów wojny. A współczesną kobietę, uwikłaną w romans, pokazała nam lekko, z przymrużeniem oka.

Maja Ostaszewska uzyskała 26,06% głosów. Drugie miejsce w kategorii "najlepsza aktorka" zajęła ubiegłoroczna triumfatorka Telekamer, Katarzyna Zielińska (22,60% głosów), na trzecim uplasowała się Małgorzata Kożuchowska, uzyskując 21,85% głosów.

Aktor - Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk zaczął od posągowych ról wielkich Polaków [Chopin, Jan Paweł II - red.] i... skutecznie się od nich wyzwolił. Teraz bywa amantem, niewiernym mężem lub przenikliwym draniem z gestapo. Zawsze wiarygodny. Przypomnijmy, że to już druga Telekamera aktora, w ubiegłym roku otrzymał statuetkę za rolę w serialu "Czas honoru".

Piotr Adamczyk wyprzedził drugiego w głosowaniu Marka Bukowskiego. Zwycięzca zdobył 27,41% głosów, podczas gdy drugi w plebiscycie uzbierał 25,25% poparcia. Trzeci, Tomasz Karolak nieznacznie ustąpił swoim kolegom, uzyskując 20,99% głosów.

Serial - "Czas honoru"

Czy można jeszcze coś nowego powiedzieć o czasach okupacji? Okazało się, że tak. Sukces serialu o walce cichociemnych przerósł nawet oczekiwania twórców.

"Czas honoru" otrzymał 34,97% wszystkich głosów, wyprzedzając "Ojca Mateusza" (22,20% głosów) i "rodzinkę.pl", która uzyskała 18,95% poparcia.

Osobowość telewizyjna - Magda Gessler

Wulkan energii i postrach restauratorów. Jej wizyty w lokalach wymagających pomocy śledzimy jak relacje z pola bitwy lub z ataku huraganu. W walce o jakość muszą być ofiary!

Magda Gessler zgromadziła aż 47,52%, czyli prawie połowę oddanych głosów. Restauratorka pokonała Roberta Górskiego (27,43% głosów) i Roberta Makłowicza (15,63% głosów).

Prezenter informacji - Krzysztof Ziemiec

Poparzony w pożarze trzy lata temu, nie wiedział, czy jeszcze wróci na ekran. Wrócił i znów rozwija skrzydła - nie tylko jako prowadzący program, ale także jako publicysta. Rok temu dziennikarz również triumfował w tej samej kategorii.

Prowadzący "Wiadomości" zwyciężył kontrkandydatów z dużą przewagą - zdobył aż 36,38% wszystkich głosów. Drugie miejsce w głosowaniu czytelników "Tele Tygodnia" zdobyła Joanna Racewicz (22,93% głosów), wyprzedzając Jarosława Gugałę, który uzyskał 14,38% głosów.

Prezenter pogody - Jarosław Kret

Z prezentowania pogody potrafi zrobić show. Widzowie nazywają go "uśmiechniętym panem od pogody". Jest ceniony także jako autor filmów dokumentalnych i książek podróżniczych.

Jarosław Kret zdobył 35,24% wszystkich oddanych głosów w tej kategorii. Popularny prezenter pokonał Maję Popielarską (26,98% głosów) i trzecią w zestawieniu Marzeną Słupkowską (17,69% głosów).

Komentator sportowy - Mateusz Borek

Jego konikiem jest piłka nożna. Rzeczowy, dokładny, a przede wszystkim fachowy. Jego profesjonalizm doceniają nie tylko widzowie, ale także inni komentatorzy i sportowcy.

Na Mateusza Borka oddano 34,74% głosów. Dziennikarz okazał się w tym roku lepszy od Przemysława Babiarza (33,71% głosów) i Dariusza Szpakowskiego, który uzyskał 21,13% głosów czytelników "Tele Tygodnia".

Juror - Robert Kozyra

Stawiał pierwsze kroki jako juror w tym sezonie. Przypomnijmy, że zastąpił w programie "Mam talent!" Kubę Wojewódzkiego. Kozyra to krytyk muzyczny, z którym liczą się nawet największe sławy. Potrafi być wyjątkowo surowy, jest znany z ciętego języka, bezkompromisowych ocen, a także z poczucia humoru.

To nowa kategoria w plebiscycie. Robert Kozyra otrzymał aż 30,01% oddanych głosów i tym samym wygrał z Kayah (20,71% głosów) i Alicją Węgorzewską (20,17% głosów), która zajęła miejsce trzecie.

Program rozrywkowy - Jaka to melodia?

Bawimy się przy tym programie już od 14 lat. Gospodarz Robert Janowski twierdzi, że sukces tego programu tkwi w jego naturalności. - Nikt tu nic nie udaje - mówi prezenter.

"Jaka to melodia?" zdeklasowała konkurencję, otrzymując aż 46,10% głosów. Program wyprzedził "Kabaretowy Klub Dwójki" (25,49% głosów), trzecie miejsce zajął show "Kocham Cię, Polsko!", uzyskawszy 14,40% głosów.

Program interwencyjny - Magazyn Ekspresu Reporterów

Porusza ważne problemy społeczne, nie boi się trudnych pytań. Program debiutował na antenie w latach 80., niedawno wyemitowano 500. odcinek.

"Magazyn Ekspresu Reporterów" otrzymał aż 44,20% wszystkich głosów. Drugie miejsce zdobył program "Sprawa dla reportera" (32,41%), wyprzedając "Uwagę!" (15,41%).

Kanał filmowy: Comedy Central (38,12% głosów)

Kanał popularnonaukowy i kulturalny: Discovery Channel (49% głosów)

Kanał sportowy: Polsat Sport (39,08% głosów)

Kanał dziecięcy: Disney Channel (31,37% głosów)

Kanał informacyjny i biznesowy: TVN 24. (60,60% głosów).

Złote Telekamery w tym roku otrzymali: Maciej Kurzajewski i serial "Barwy szczęścia".

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała firma Deloitte Audyt.

Wręczenie Telekamer "Tele Tygodnia" 2012 laureatom odbędzie się podczas uroczystej kolacji w lutym, w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Zobacz raport specjalny Telekamery Tele Tygodnia 2012!

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy