Telekamery Tele Tygodnia 2011

Reklama

Telekamery: Werner czy Kraśko?

Czy Anita Werner 7 lutego po raz drugi z rzędu otrzyma Telekamerę "Tele Tygodnia"? Najpoważniejszym konkurentem dziennikarki TVN w kategorii "informacje - osobowość" wydaje się być Piotr Kraśko (TVP1).

W tym roku w gronie nominowanych w kategorii "informacje - osobowość" znaleźli się: Jarosław Gugała (Polsat), Piotr Kraśko (TVP1), Andrzej Turski (TVP2), Krzysztof Ziemiec (TVP1) oraz jedyna kobieta w tym gronie, czyli Anita Werner (TVN).

Faworytem, a właściwie faworytką do odebrania nagrody jest jedyna kobieta w tym towarzystwie - Anita Werner. Dziennikarka TVN odebrała Telekamerę w zeszłym roku w kategorii "osobowość - informacje i publicystyka". Kurs na jej zwycięstwo wynosi 1.90, podczas gdy na drugiego z faworytów, Piotra Kraśko już aż 3.75 - wynika z prognoz serwisu bukmacherskiego Betsafe.com.

Reklama

- Nominacja do Telekamer i głosy widzów to najpiękniejszy prezent, jaki możemy dostać za swoją pracę. Jest to ogromny dopalacz energetyczny, który bardzo dobrze robi na przyszłość i przypomina nam, że jesteśmy dla widzów, a widzowie są z nami. Nie ma lepszej nagrody - powiedziała jedyna kobieta w gronie nominowanych - Anita Werner. Czytaj więcej!

To już czwarta z rzędu nominacja do Telekamer Tele Tygodnia dla Jarosława Gugały, szefa i głównego prezentera "Wydarzeń". Widzowie programu informacyjnego Polsatu cenią go za ciepły głos, profesjonalizm i pewien dystans do rzeczywistości, wynikający z dużego doświadczenia życiowego.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że znowu otrzymałem nominację do Telekamer. Gdyby się natomiast okazało, że otrzymam tę nagrodę, to byłby po prostu szczyt marzeń - powiedział Jarosław Gugała. - Telekamera to dowód na to, że to, co robimy, ma sens. To znaczy, że ktoś nas zauważa, docenia, że jesteśmy do czegoś potrzebni - dodał dziennikarz. Czytaj więcej!

Najpoważniejszym konkurentem Werner wydaje się jednak Piotr Kraśko (TVP1). Jeszcze niedawno nadawał korespondencje z różnych stron świata, dziś jest gwiazdą "Wiadomości". Poza tym pisze książki i uwielbia jazdę konną.

Listę kandydatów uzupełnia wizytówka "Panoramy" - Andrzej Turski (TVP2). Ma swoich wiernych fanów, którzy kochają jego ciepły głos i uśmiech. Wszyscy trzymali za niego kciuki, gdy zmagał się z ciężką chorobą.

Podobny los spotkał Krzysztofa Ziemca (TVP1). Jego powrót do "Wiadomości" po tragicznym wypadku telewidzowie powitali z radością. Sympatyczny prezenter wzrusza też widzów w swoim programie "Niepokonani".

Między "Celownikiem" a "Interwencją"?

W kategorii "publicystyka - program" walka o zwycięstwo zapowiada się na dużo ostrzejszą. Nominowane są programy "Sprawa dla reportera" (TVP1), "Magazyn Ekspresu Reporterów" (TVP2), "Superwizjer" (TVN) oraz dwóch faworytów - "Celownik" (TVP1) i "Interwencja" (Polsat). Za każde 10 złotych postawione na któryś z dwóch ostatnich wymienionych programów serwis bukmacherski Betsafe zapłaci 30 złotych.

Czy ostateczna rywalizacja rozegra się między Maciejem Orłosiem ("Celownik") i duetem Adam Kuklewicz-Michał Bebło ("Interwencja").

Nie bez szans jest także "Superwizjer" (prowadzony przez Jolantę Konopkę), na który kurs wynosi 3.50, czyli niewiele więcej niż na "Celownik" i "Interwencję".

Nie należy jednak zapominać, że gwiazdy dwóch najmniej faworyzowanych programów: Michał Olszański ("Magazyn Ekspresu Reporterów") i Elżbieta Jaworowicz ("Sprawa dla reportera") to telewizyjni mistrzowie, związani od lat z prowadzonymi przez siebie tytułami. Z pewnością mają więc wierne grono telewidzów, którzy zdecydują się zagłosować właśnie na ich programy.

Laureatów Telekamer poznamy 7 lutego 2011 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie. Uroczystość transmitować będzie bezpośrednio TVP2.

Przypomnijmy, że głosować można tylko do 4 stycznia 2011 roku.

Jeśli chcesz poznać zasady głosowania kliknij tutaj.

Czytelnicy "Tele Tygodnia" mogą oddawać głosy na ulubione gwiazdy i programy telewizyjne za pomocą SMS-ów oraz na kartkach załączanych do "Tele Tygodnia".

Głosowanie internetowe odbywa się na stronie www.telekamery.pl!

Zobacz nasz raport specjalny poświęcony Telekamerom 2011!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziennikarze | TVN SA | Anita | Piotr Kraśko | TVP1 | telekamera | Anita Werner

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy