Oscary 2008
Reklama

Wentworth Miller i dinozaury

Wentworth Miller, znany z roli Michaela w przebojowym serialu "Skazany na śmierć", będzie bohaterem nowej produkcji. "Dinotopia" to epicka opowieść o zagubionym kontynencie, gdzie dinozaury i ludzie żyją razem, tworząc niezwykłe społeczeństwo.

Miniserial powstały w oparciu o bestsellerowe książki Jamesa Gurney'a to jedna z największych produkcji w historii amerykańskiej telewizji.

Frank Scott (Stuart Wilson) bogaty Amerykanin wyrusza w podróż wraz ze swoimi nastoletnimi synami: Karlem (Tyron Leitso) i Davidem (Wenthworth Miller). Ich samolot rozbija się w pobliżu Karaibów. Karl i David, którym udaje się przeżyć katastrofę trafiają do krainy, w której ludzie i dinozaury żyją w pokoju. Tak rozpoczyna się ich niezwykła przygoda...

Na miejscu poznają niesamowicie barwnych mieszkańców Dinotopii: Cyrusa Crabba (David Thewlis), wyjętego spod prawa potomka piratów; inteligentną i piękną Marion (Katie Carr), która ma zostać w przyszłości przywódczynią swojego narodu; jej ojca Mayora Waldo (Jim Carter) nadzorcę Waterfall City, stolicy Dinotopii; jej matkę Rosemary (Alice Krige) i Oonue (Colin Salmon), dowódcę oddziału Skybax Corps (ludzi latających na pterozaurach).

Reklama

Bracia zakochują się w Marion, która zabiera ich do Waterfall City, gdzie jej ojciec zapisuje chłopców do akademii, w której mają nauczyć się jak żyć w Dinotopii. Na miejscu zaprzyjaźniają się z gadatliwym Zippo, dinozaurem, który zna 17 języków, zarówno ludzkich jak i tych, którymi posługuje się jego rasa. Na nastolatków czekają niezwykłe zajęcia dodatkowe: cyniczny Karl jest odpowiedzialny za doglądanie narodzin dinozaura, a David, który ma lęk wysokości, musi przejść szkolenie w oddziale Skybax, na granicy Dinotopii w Canyon City...Karl i David odkrywają po pewnym czasie, że energia ukryta w minerałach, która jest źródłem życia na Dinotopii powoli się kończy. Bracia są jedynym ratunkiem dla tej niezwykłej krainy, którą bez ich pomocy może zawładnąć chaos. Jednak, by ocalić swój nowy dom muszą najpierw wyruszyć w wyprawę do podziemnego świata, niebezpiecznego terytorium, do którego mieszkańcy Dinotopii nie mają prawa wstępu. Rozpoczyna się wyścig z czasem...

Czy bohaterom uda się uratować krainę? O tym przekonamy się już 11 listopada, o godz. 10.45 w telewizji Polsat.

Miniserial "Dintopia" otrzymał nominacje do nagród: BAFTA, Emmy, Saturn oraz cztery nagrody od Stowarzyszenia Twórców Efektów Specjalnych.

Polsat
Dowiedz się więcej na temat: Millerowie | city | dinozaury
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy