Oscary 2013
Reklama

De Niro: Wielki, pozytywny powrót

Wyczekiwana przez wielbicieli dobrego kina komedia "Poradnik pozytywnego myślenia" pojawi się na naszych ekranach już 8 lutego.

Reżyser filmu David O. Russell, który miał okazję pracować z takimi gwiazdami, jak Ben Stiller i Alan Alda ("Igraszki z losem"), George Clooney ("Złoto pustyni"), Dustin Hoffman i Naomi Watts ("Jak być sobą"), Mark Wahlberg i Christian Bale ("Fighter"), tym razem spotkał się na planie z młodziutką ulubienicą Hollywood Jennifer Lawrence ("Do szpiku kości", "Igrzyska śmierci"), odkryciem ostatnich lat Bradleyem Cooperem ("Kac Vegas", "Jestem Bogiem") oraz niezawodnym Robertem De Niro. Za swoje role cała trójka ma nominacje do Oscara.

Russell mówił: - Dla mnie to film pełen wspaniałych postaci, których do samego końca nie poznajemy całkowicie. Siadasz i chcesz znów to obejrzeć, by lepiej ich zrozumieć.

Reklama

Reżyser przyznaje, że jest dumny, że zna takich ludzi, jak De Niro. - To wyjątkowy człowiek - deklarował. - Nie musi niczego udowadniać. Wspaniałe jest to, że wciąż chce robić rzeczy, które zaskoczą cię swoją prawdziwością i intensywnością.

Russell opowiadał, że on i De Niro wielokrotnie rozmawiali na gruncie prywatnym o dylematach ojcostwa. I między innymi z tych rozmów, z tych przemyśleń wziął się doskonały występ De Niro w roli Patricka Solatano seniora, borykającego się z własną nadpobudliwością i problemami psychicznymi syna. Występ, który krytycy zgodnie okrzyknęli powrotem aktora do wybitnego aktorstwa.

Pat Solatano junior (Cooper) nie jest zwykłym facetem i ma papiery, którymi może to udowodnić. Po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, by zacząć od nowa w ramach filozofii "pozytywnego myślenia". Jego konsekwentna strategia zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany (Lawrence). Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w niespodziewaną więź, a wszystkie dotychczasowe plany mogą stać się jedynie nieważnymi wspomnieniami.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Poradnik pozytywnego myślenia | pozytywne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama