Najlepsze dokumenty

Reklama

Dokument o igrzyskach zimowych w Pekinie. 700 godzin materiału filmowego!

Finiszuje produkcja filmu dokumentalnego o zimowych igrzyskach w Pekinie w 2022 roku, który ma wejść na ekrany światowych kin w najbliższym czasie - poinformowały chińskie media.

Reżyser Lu Chuan zdradził, że produkcja obrazu rozpoczęła się... dwa lata przed igrzyskami w stolicy Chin, które odbyły się w dniach 4-22 lutego 2022.

Nakręcono ponad 700 godzin materiału filmowego w wielu lokalizacjach i miejscach związanych nie tylko z arenami zmagań sportowych czy wioską olimpijską.

Lu Chan: Kim jest reżyser dokumentu o zimowych igrzyskach w Pekinie?

W dokumencie pokazano zarówno sportową stronę igrzysk, ale również społeczną, dotyczącą niezwykle radykalnych środków bezpieczeństwa zastosowanych w związku z pandemią COVID-19, m.in. stworzono system "zamkniętej pętli". Swoje "pięć minut" w dokumencie otrzymali także dziennikarze, służby medyczne i wolontariusze. 

Reklama

Chuan jest twórcą i scenarzystą kilku filmów, a jeden z nich, dramat wojenny o masakrze w Nankinie w 1937 r. "Miasto życia i śmierci" ("City Life and Death") otrzymał w 2009 r. główną nagrodę w 57. edycji Festiwalu Filmowego w San Sebastian.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy