Reklama

Wielkie emocje i gwiazdy na 30-leciu Telewizji Polsat! [RELACJA, ZDJĘCIA]

6 grudnia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka gala z okazji 30-lecia Polsatu. To zwieńczenie jubileuszu stacji założonej przez Zygmunta Solorza. Kto wystąpił na scenie?

6 grudnia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka gala z okazji 30-lecia Polsatu. To zwieńczenie jubileuszu stacji założonej przez Zygmunta Solorza. Kto wystąpił na scenie?
Zygmunt Chajzer był jedną z gwiazd gali z okazji 30-lecia Polsatu /Artur Zawadzki /Reporter

Koncert otworzył występ Andrzeja Piasecznego, który wykonał nową wersję piosenki "Czterdzieści lat minęło", przygotowaną specjalnie na 30-lecie Polsatu - "30 lat minęło jak jeden dzień".

Chwilę później prowadzący koncert - Krzysztof Ibisz oraz Paulina Sykut-Jeżyna - przywitali najważniejszego gościa wieczoru - założyciela Polsatu, Zygmunta Solorza, a także gości specjalnych  - ministra kultury Piotra Glińskiego oraz wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Reklama

Potem na scenie zaprezentowali się bracia Golec w swoim przeboju "Ściernisco". "Jak wiecie, my zawsze chwalimy przedsiębiorczość" - mówi na samym początku. Gdy zespół opuścił scenę, widzowie mogli zobaczyć, jak kształtowała się m.in. historia telewizji Polsat oraz sieci Plus. Nie zabrakło również wzmianek o Programie Czysta Polska oraz Fundacji Polsat.

Kto pojawił się na gali z okazji 30 lat Telewizji Polsat?

Po materiale filmowym na scenie pojawili się: dyrektor programowa Polsatu Nina Terentiew oraz Prezes Zarządu Telewizji Polsat Stanisław Janowski i wymienili zasługi grupy Polsat Plus takie jak: dbanie o środowisko, walka z pandemią oraz pomoc humanitarna dla Ukraińców podczas wojny z Rosją.

Następnie scenę przejął Piotr Rubik, który opowiedział o tym, jak zaczynał w Polsacie. "Prowadziłem program o grach komputerach. Nazywał się 'Multimedialny Odlot' i mimo wczesnej pory, oglądały go rzesze ludzi. Potem zaczął się inny odlot, gdy cała Polska zaczęła klaskać na 6/8" - opowiadał kompozytor.

Chwilę później widzowie usłyszeli przebój "Niech mówią, że to nie jest miłość" z gościnnym udziałem Marty Moszczyńskiej i Michała Gasza. Po kolejnym przerywniku filmowym, w którym usłyszeliśmy historie pracowników Polsatu, wystąpiła Ania Dąbrowska z utworem "Porady na zdrady (dreszcze)".

Historię o Krzysztofie Krawczyku i jego przeboju "Chciałem być" przypomniał natomiast Maciej Maleńczuk, który napisał tekst do tej piosenki.

O dobre humory gości i widzów zadbali "dwaj sąsiedzi całkiem przypadkiem spacerujący obok siedziby Polsatu": charyzmatyczni Robert Górski i Mikołaj Cieślak, czyli przedstawiciele niedzielnych kultowych już wieczorów kabaretowych, bez których widzowie nie wyobrażają sobie weekendów.

W kolejnych materiałach filmowych zobaczyliśmy m.in. wypowiedzi gwiazd muzyki i kabaretów na temat ich przygody z Polsatem. Występ Muńka Staszczyka (wykonał utwór "Pola") zapowiedział natomiast prowadzący kultowego "Idola" - Maciek Rock. Chwilę później publiczność oraz widzowie mogli oglądać spektakularny pokaz taneczny.

Moc niespodzianek na 30-lecie Telewizji Polsat

Wielki przebój "Moja i twoja nadzieja", w całkowicie nowej, rockowej aranżacji wykonał Tomasz Organek. Chwilę później poznaliśmy działania grupy Polsat Plus na rzecz środowiska. Następnie scenę przejęli Ralph Kaminski (zaśpiewał przebój Czesława Niemena "Nim przyjdzie wiosna) oraz Igor Herbut (zaśpiewał hit Maanamu "To tylko tango", a na towarzyszyli mu tańczący Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino).

W kolejnych panelach wideo przypomniano, jak Polsat kształtował trendy w branży rozrywkowej oraz pokazywał najważniejsze wydarzenia sportowe. Na scenie natomiast pojawili się Mateusz Ziółko przebrany jako Zbigniew Wodecki ("Lubię wracać tam gdzie byłem") oraz Jan Borysewicz z Januszem Panasewiczem, którzy wykonali nieoficjalny hymn polskich kibiców - "Zawsze tam, gdzie ty".

30 lat Polsatu to także uwielbiane przez Polaków seriale oraz cenione serwisy informacyjne. Przy tej okazji na scenie pojawili się Enej. Zespół znany z "Must Be The Music" wykonał utwór "Ostatni raz", a potem publiczność porwał duet Maryla Rodowicz - Piotr Cugowski z hitem "Niech żyje bal".

Gościem specjalnym wieczoru byli zwycięzcy Eurowizji - Kalush Orchestra. Po wykonaniu przeboju "Stefania" muzycy podziękowali Polakom za wsparcie Ukrainy w wojnie z Rosją.  Pod koniec uroczystej gali na scenie wystąpili jeszcze Doda z Grzegorzem Hyżym, którzy przy okazji wspomnienia o Mikołajkowym bloku reklamowym, wykonali utwór "Let It Snow".

Całość gali zwieńczyły występy przyjaciół Andrzeja Smolika. Zwyciężczyni trzeciej edycji "Idola" - Monika Brodka - zaśpiewała "Grandę", Natalia Przybysz zaprezentowała "Ciepły wiatr", natomiast Krzysztof Zalewski wykonał przebój "Miłość Miłość"

Podczas gali wykorzystane były najnowocześniejsze technologie telewizyjne, które pozwalają łączyć świat rzeczywisty ze światem wygenerowanym komputerowo. Zastosowano również poszerzoną rzeczywistość (AR) oraz hologramy.

30 lat telewizji Polsat

30 lat temu w domach Polaków pojawił się Polsat - pierwsza prywatna, niezależna telewizja w Europie Środkowo-Wschodniej. Zygmunt Solorz rozpoczął tym samym nowy rozdział nie tylko w swojej własnej historii, ale też w historii Polski. Dziś Polsat to prawie 40 kanałów telewizyjnych, nadawanych 24 godziny na dobę, które codziennie oglądają miliony Polaków.

Stacja dostarcza widzom rozrywkę najwyższej jakości, rzetelne informacje i największe sportowe emocje. Wiele programów i seriali stacji, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków, na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury.

Polsat zawsze spieszy z pomocą potrzebującym - organizując koncerty takie jak "Gwiazdy przeciwko wojnie" w ramach programu "Solidarni z Ukrainą", remontując domy potrzebującym w programie "Nasz nowy dom", przekazując wygrane w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" na szczytne cele. Od 26 lat działa również Fundacja Polsat, która pomaga chorym dzieciom i zawsze angażuje się w pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Do dziś pod opieką Fundacji Polsat jest ponad 42 tysiące dzieci.

Polsat ogromną wagę przywiązuje do kwestii związanych z ekologią, jak podkreśla Zygmunt Solorz: "Czystego powietrza nie da się wyprodukować ani kupić, musimy wspólnie o nie dbać". Dlatego 3 lata temu powstało Stowarzyszenie Program Czysta Polska, które stawia sobie za cel dostarczanie czystej, zielonej i taniej energii.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy