Reklama

Reklama

"Zejście 2": KOMPLETOWANIE OBSADY

"Oczywiście, najpierw zadzwoniliśmy do Shauny MacDonald", mówi Colson, "która natychmiast przyjęła propozycję ponownego wcielenia się w rolę Sary".

Rolę Elen Rios, która zaprzyjaźnia się ze skonfliktowaną wewnętrznie Sarą, gra debiutantka Krysten Cummings. "Postać Rios zwróciła moją uwagę, gdyż jest ona przedstawicielką mniejszości rasowej, która łamie stereotypy tego gatunku filmowego", wspomina Cummings. "Bardzo mi się podobało, że Rios przeniosła się z Nowego Jorku do o wiele bardziej spokojnego miejsca dla dobra córki. Dlatego nawiązuje relację z Sarą. Gramy razem w scenie, w której ciemność wchodzi na zupełnie nowy poziom".

"Oglądałem Zejście, schowany za kanapą", śmieje się Douglas Hodge, który gra postać Dana, lidera ekipy ratunkowej Pulaskie Mountain. "Bardzo się ucieszyłem, że zagram w filmie z tego gatunku i niezwykle podobał mi się pomysł, że pierwszy film toczył się w czasie, kiedy moja postać dostała instrukcje do rozpoczęcia poszukiwań. Jeśli chodzi o sequele, to dość niespotykane. Zwykle dzieją się, powiedzmy 'pięć lat później'".

Reklama

Rolę zadziornej Cath, należącej do ochotniczej ekipy ratowniczej, gra Anna Skellern. "Cath jest żółtodziobem" wyjaśnia. "Nie przestrzega protokołu i kilka razy ledwo uchodzi z życiem! Film Zejście był sukcesem dlatego, że wszystkie dziewczyny tak się o siebie troszczyły. Bardzo się staraliśmy uzyskać podobną dynamikę w ekipie ratowniczej.

Ostatnim członkiem zespołu jest Greg, grany przez Joshuę Dallasa, który mówi, "Greg jest alpinistą, który postanowił mądrzej wykorzystać swoją miłość do wspinaczki i został ratownikiem. Jest bardzo pewny siebie, ale ta buta opuszcza go, kiedy sytuacja staje się naprawdę przerażająca. Greg i Cath nawiązują bliską relację jako członkowie ekipy ratowniczej: muszą dbać o siebie nawzajem".

W pewnym momencie Greg znajduje zakrwawioną kamerę z nagraniem sześciu dziewcząt z Zejścia. "Mogliśmy wykorzystać stare kopie robocze z pierwszego filmu", zauważa producent Christian Colson. "Zamiast tego, pomyśleliśmy, że fajnie będzie zaprosić wszystkie dziewczyny z powrotem na plan. Widok ich wszystkich razem był niesamowity, zupełnie jak podróż w czasie".

"Z radością ponownie zagłębiłem się w ciemności" śmieje się scenograf Simon Bowles. "Zejście 2 okazało się wyzwaniem, gdyż plan podziemnych jaskiń był bardziej zróżnicowany, z uwagi na nowe pokolenie podziemnych istot. Przy pierwszym filmie, wraz z Neilem szczegółowo zgłębiliśmy temat jaskiń. Świetnie się bawiłem, przeciskając się przez otwory wielkości mojej głowy".

"Pieczara - katedra to pierwszy plan, na którym pojawiają się nasi bohaterowie" mówi Bowles. "Chciałem, żeby była niesamowita i magiczna, pełna stalagmitów i stalaktytów, oczek, wypełnionych drgającą wodą, która nadawała jej metaliczny, mroczny charakter. Musiałem też uzyskać wrażenie, że za każdą skałą może czaić się niebezpieczeństwo".

"Tak samo jak w przypadku Zejścia", dodaje Bowles, "filmowanie sekwencjami oznaczało, że mogę nadawać jaskiniom, tunelom i podziemnym jeziorom coraz bardziej niesamowity charakter, gdy bohaterowie filmu podróżują coraz dalej w głąb góry. Pozwoliło mi to tworzyć coraz bardziej szalone i zwariowane scenografie. Ta metoda pracy sprawiła, że Zejście 2 robi większe wrażenie wizualne i zapewnia bardziej przerażające doznania".

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Zejście 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL