Reklama

Reklama

"Wybuchowa para": POCZĄTKI

Tajny agent Roy Miller (Tom Cruise) zapewni June Havens (Cameron Diaz) przygodę życia. Ona jemu też.

Kiedy June wsiada w mieście Wichita (Kansas) w samolot do Bostonu, poznaje przystojnego i tajemniczego Roya. Samolot nie trafia na lotnisko - uderza w pole kukurydzy. Ginie cała załoga i prawie wszyscy pasażerowie?

Życie June nabiera rumieńców - dziewczyna przeżyje strzelaninę w Bostonie, skakanie po dachach w Austrii i ucieczkę przed bykami w Sewilli. Oczywiście nie jest sama - towarzyszy jej Roy, czyli intrygujący, choć potencjalnie chory psychicznie tajny agent. Dzięki niemu June przeżyje przygodę, która odmieni życie ich obojga. Wypełnią niebezpieczną misję i nieoczekiwanie odnajdą miłość?

Reklama

"Ten film ma wszystko to, za co kocham kino. Nie brakuje w nim akcji, humoru, historii miłosnej. Wszystko co przeżywają bohaterowie dzieje się w cieniu akcji. Granie trudnych emocji w trakcie scen pełnych akcji było wyzwaniem. Roy i June zakochują się w sobie w nietypowych okolicznościach." - mówi Tom Cruise.

Cameron Diaz została zaangażowana przed Cruise'em. Niecodzienna historia miłosna spodobała jej się od razu: "Z przyjemnością przyjęłam rolę w "Wybuchowej parze". To nie tylko świetny film akcji, ale i ciekawa love story o ludziach, którzy zakochują się w sobie mimo, że są z zupełnie różnych światów. Znajomość jest zaskoczeniem dla nich obojga, a zwłaszcza jej efekty. Zarówno ja jak i Tom świetnie się bawiliśmy grając w tym filmie."

Reżyser James Mangold słynie z nietypowego podejścia do klasycznych gatunków filmowych - jego najnowsze produkcje to nagrodzony Oscarem biograficzny "Spacer po linie" o Johnnym Cashu oraz western "3.10 do Yumy". "Wybuchowa para" to mieszanka historii szpiegowskiej i miłosnej. W filmie nie brakuje zapierających dech w piersiach pościgów, bójek i spektakularnych ucieczce. A w tle niezwykły romans?

Wiele najnowszych filmów akcji to ekranizacje komisów lub pełnometrażowe wersje serialu. "Wybuchowa para" to oryginalny pomysł - scenariusz napisął Patrick O'Neill.

Mangold wspomina, że po przeczytaniu go ucieszył się z możliwości nakręcenia filmu, który może stać się klasykiem: "W tej historii jest wszystko : przygoda, humor, miłość i sensacja. To współczesna, ciekawa i dynamiczna opowieść. Kręciłem i komesie, i dramaty. Nie chciałem robić kolejnego Bonda lecz filmy w stylu "Szarady" czy "Północ, północny zachód". Pragnęliśmy nakręcić nowoczesny film akcji, w którym nie zabraknie humoru. Dać widzom możliwość zrelaksowania się w kinie w towarzystwie sympatycznych i ciekawych postaci."

"Żeby osiągnąć sukces musieliśmy nawiązać współpracę z właściwymi ludźmi. Tom i Cameron świetnie się sprawdzili w rolach Roya i June. Od dawna nie widziałem w zabawnej, a jednocześnie trudnej roli. Cieszę się, że zagrał Roya - faceta, który zaczyna kwestionować wszystko w co do tej pory wierzył i czego pragnął. Kiedy poznaje June przezywa coś czego nigdy wcześniej nie doświadczył. Mieszanka humoru akcji i historii miłosnej to właśnie to co przyciągnęło mnie do tego projektu." - dodaje reżyser.

Jedną z producentek jest Cathy Konrad - wieloletnia współpracowniczka Mangolda i jego żona. Mówi że film zaintrygował ją swoją oryginalnością: "Niełatwo znaleźć scenariusz sensacji, której głównym bohaterem nie jest superbohater. Ten film jest o dwójce ciekawych ludzi, którzy przeżywają przygodę godną Supermana. Pamiętajmy, że jeśli bohaterowie są intrygujący to historia będzie ciekawa."

Mangold przyznaje, że zabawa gatunkiem to stąpanie po cienkiej linii : "Kino szpiegowskie to ważny gatunek. Ludzie uwielbiają Bonda, Bourne'a czy "Mission Impossible". Naszym zadaniem było wzorowanie się na tych filmach, ale nakręcenie czegoś innego. Stworzyliśmy realistyczną, a jednocześnie pełną komizmu historię."

Reżyser postawił na mieszankę kina akcji i love story : "Głównym bohaterem jest szpieg, który potrafi uprowadzić samolot i wypełnia tajne misje, ale związek może być czymś co go przerasta. Roy i June bardzo się od siebie różnią - on był wszędzie, ale nie wie czym jest miłość, a ona marzy o podróżach, ale nie potrafi się przełamać i żyć pełnią życia."

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Wybuchowa para

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy