Reklama

Reklama

"Wybuchowa para": OBSADA DRUGOPLANOWA

Roy to facet, któremu ciągle ktoś siedzi na ogonie. Jedną z tych osób jest Fitzgerald - jego szef. Próbuje przekonać June, że Roy nie mówi jej pracy nie powinna mu ufać. Mangold powierzył tę rolę jednemu z najbardziej wszechstronnych amerykańskich aktorów - Peterowi Sarsgaardowi ("Była sobie dziewczyna").

"Wcielając się w taką postać można tchnąć w nią życie lub sprawić, że będzie papierowa. Peter mnie nie zawiódł - dzięki niemu Fitzgerals jest przeciwieństwem Roya. Czasem wydaje nam się, że to pozytywny bohater, a czasem że negatywny. Nie mamy pewności." - mówi Mangold.

Reklama

Sarsgaarda skusiło głównie to, że film sprawnie łączy różne gatunki : "To klasyczna opowieść szpiegowska, a jednocześnie kino akcji i love story. Uwielbiam takie mieszanki."

Aktor mówi, że budując role inspirował się? postacią skunksa Pele z kreskówek Hannah&Barbera : Aktor mówi, że budując role inspirował się? postacią skunksa Pepe z kreskówek Hannah&Barbera : "Pepe nigdy się nie poddaje. Tak jak Fitzgerald."

Rola była wymagająca - zwłaszcza ze względu na sceny kaskaderskie. Skoro Cruise i Diaz nie korzystali z pomocy dublerów? "Prawie w ogóle nie kręciliśmy przez "green screenem" [koniecznym do naniesienia efektów komputerowych]. Tom i Cameron zaimponowali mi swoim zaangażowaniem i odwagą. Nie bali się niczego - nawet skakania z dachu." - mówi Sarsgaard.

Adrenalinę lubią nie tylko Cruise i Diaz, ale tez Viola Davis (nominowana do Oscara za rolę w "Wątpliwości"). Aktorka wcieliła się w Isabel George - agentkę CIA zajmującą się sprawami kontrwywiadu.

"Viola jest fantastyczna. Jestem zaszczycony tym, że u nas zagrała. Postać Isabel jest tajemnicza - nie do końca wiemy czy można jej wierzyć." - mówi Cathy Konrad.

Davis zakochała się w scenariuszu po przeczytaniu kilku pierwszych stron : "Uwielbiam spektakularne kino akcji i zawsze chciałam zagrać w takim filmie. "Wybuchowa para" łączy akcję i komedię, a do tego opowiada historię miłosną. Wszyscy świetnie się bawiliśmy kręcąc ten film. To było rewelacyjne doświadczenie." - mówi aktorka i dodaje, że wcielanie się we wpływową kobietę przyniosło jej dużo radości : "Isabel jest szanowana, to autorytet. Nie zawsze czuję, że wszystko leży w moich rękach, więc miło było zagrać przebojową, silną kobietę. Od siebie dodam, że można jej zaufać."

Misja Roya dotyczy międzynarodowej rywalizacji o kontrolę nad nową technologią energetyczną stworzoną przez młodego wynalazcę, w którego wcielił się

Paul Dano ("Mała miss", "Aż poleje się krew"). "Pierwszy raz zagrałem w takim filmie. To było emocjonalne przeżycie zwłaszcza, że grałem sceny akcji z Tomem Cruise'em. Simon Feck to geniusz który ledwo co skończył szkołę, w której zapewne był etatowym lamusem. To bardzo komiczna postać." - mówi Dano.

W filmie zobaczymy tez Jordiego Mollę ("Blow", "Bad Boys II"), który wciela się w kryminalistę Antonia Quintanę. "Scenariusz był rewelacyjny - zawierał wszystko co składa się na dobry film." - mówi aktor i dodaje : "Mój bohater ma klasę, jest niebezpieczny, mroczny, a jednocześnie uwodzicielski i zabawny. Jedynce czego pragnie to władza." Molla wspomina, że reżyser podkreślał, że postać ma być postacią z krwi i kości : "Nie mogłem przesadzić, kluczowe było realistyczne przedstawienie Quintany."

Obsadę dopełniają Maggie Lace, która wciela w April (siostrę June) oraz Marc Lucas, który zagrał byłego chłopaka June, Rodneya.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Wybuchowa para

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy