"Wszystko co kocham": TWÓRCY
Jacek Borcuch - Reżyseria i scenariusz
Urodzony 17 kwietnia 1970 roku w Kwidzynie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo w PWST w Warszawie i Studio Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni. Reżyser, scenarzysta i aktor filmowy. W 1999 roku zagrał jedną z głównych ról w nagrodzonym Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni filmie "Dług" w reż. Krzysztofa Krauzego. Reżyserski debiut Jacka Borcucha - "Kallafiorr" (1999) był pierwszym polskim filmem niezależnym, który trafił do szerokiej dystrybucji. Film pokazywany był na wielu festiwalach w kraju i za granicą. "Kallafiorr" otworzył w polskiej kinematografii erę filmów tzw. offowych - obrazów niezależnych, niskobudżetowych.
Kolejny film reżysera,"Tulipany", przyniósł w roku 2004 nagrodę dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej: Małgorzaty Braunek na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrodę Orła również dla Małgorzaty Braunek. Film nominowany był do nagrody Golden Iris - Brusseles European Film Festival. Pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych w m.in. Los Angeles, Nowym Jorku, Brukseli, Haifie, Budapeszcie.
Daniel Bloom - Muzyka
Urodzony 21 grudnia 1971 roku w Kwidzynie. Producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista. Jest odpowiedzialny za brzmienie zespołu Physical Love. Skończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu oraz archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pierwsze muzyczne kroki stawiał jako perkusista w punkowych zespołach pierwszej połowy lat osiemdziesiątych (IRIDIUM, REPLAY). Na studiach założył zespół w stylistyce New Romantic - THE WE. Kolejnym przedsięwzięciem zespołu był projekt pt. BLOOM, z którym wystartowali w 1994 roku w eliminacjach Mokotowskiej Jesieni w Warszawie. Następnie swoją działalność muzyczną skierował na tory elektroniki, fascynując się rockiem elektronicznym lat 70. (m.in. Klaus Schulze). Jego koncert w toruńskim planetarium, został zarejestrowany i wydany na płycie pt. THORN (1995 rok), był to debiut fonograficzny. Od tego czasu muzyka z tej płyty często gościła w audycji Jerzego Kordowicza, na liście przebojów muzyki elektronicznej - TOP TLEN radiowej trójki. Utwór "2 minuty życia Elsie" został wybrany najlepszym utworem elektronicznym 1997 roku. W 1999 roku zagrał rolę Szpilberga w filmie "Kallafiorr". Oprócz działalności w Physical Love prowadzi z Głosem projekt - Paralogic (elektroniczna muzyka eksperymentalna), kontynuuje również solową działalność jako Daniel Bloom.
W filmie wykorzystano aranżacje utworów, które znalazły się w repertuarze zespołów "WC" i "Dezerter".
Michał Englert - Operator
Syn aktorki Marty Lipińskiej i reżysera teatralnego Macieja Englerta. Urodził się w 1975 roku w Warszawie. W 2000 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Jako operator zadebiutował w 1999 roku cyklem filmów telewizyjnych "Piękni dwudziestoletni" w reżyserii Macieja Szumowskiego. Jest również autorem zdjęć do filmów dokumentów Małgorzaty Szumowskiej: "Dokument" (2001), "Skrzyżowanie" (2004), "Mój tata Maciek" (2005).
Elwira Pluta - Scenografia
Studiowała na Wydziale 3d design w Kingston University (Wielka Brytania). Dyplom ukończenia studiów (specjalizacja: scenografia filmowa) uzyskała w 1995 roku. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii (1989-1996) brała udział w pracach konserwatorskich średniowiecznego malarstwa ściennego w wielu obiektach zabytkowych. Jest autorką scenografii do filmów: "Cześć, Tereska" (2001), "Tulipany" (2004), "Pitbull" (2005), "Mrok" (2006).
Magda Maciejewska - Kostiumy
Scenografka i autorka kostiumów, pracuje przede wszystkim dla teatru i Teatru Telewizji oraz przy produkcjach filmowych. Absolwentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1986). Współpracuje z warszawskim Teatrem Rozmaitości. W jej scenograficznym dorobku znajdują się spektakle Grzegorza Jarzyny: "Magnetyzm serca", "Książę Myszkin", "Uroczystość", "Giovanni", "Medea" - za którą otrzymała nagrodę w Rjece, "T.E.O.R.E.M.A.T.", "Między nami dobrze jest". Zaprojektowała scenografię i kostiumy do spektakli TR Warszawa: "Howie i Rookie Lee", "Obróbka", "Made in China", "Stosunki Klary", "Electronic City", "Benvolio i Rozalina", "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię", "Helena S." i "Strefa działań wojennych", "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku". Na stałe współpracuje również z Agnieszką Glińską i Agnieszką Lipiec-Wróblewską. Ostatnio zaprojektowała scenografię do teatralnej realizacji filmu Agnieszki Holland "Aktorzy Prowincjonalni" wystawianego w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Jest autorką scenografii i kostiumów do filmu "Przemiany" w reżyserii Łukasza Barczyka (2003) oraz kostiumów do filmów: "Łagodna" Mariusza Trelińskiego (1995), "Egzekutor" Filipa Zylbera (1999), "Cisza" Michała Rosy (2001), "Tulipany" Jacka Borcucha (2004), "Wesele" Wojtka Smarzowskiego (2004). Za ten ostatni była nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii: najlepsze kostiumy.
Agnieszka Glińska - Montaż
Poza niżej wymienionymi zajmowała się montażem filmu "Taxi A" (2007) w reż. Marcina Korneluka, pokazywanego na tegorocznym Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Ma na swoim koncie spektakle telewizyjne ("Sesja kartingowa", "Po deszczu"- oba z 2002 roku) oraz etiudy autorstwa studentów Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, o której powstał film dokumentalny "Szkoła Wajdy" (2006). Agnieszka zajmowała się jego montażem.
Krzysztof Szpetmański - Montaż
Montażysta filmów fabularnych i dokumentalnych, związanych z kinematografią od końca lat 90. Nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za montaż filmu "Mój Nikifor" (2004), nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za montaż filmów: "Dług" (1999), "Cześć, Tereska" (2001), "Mój Nikifor" (2004), "Plac Zbawiciela" (2006). Wśród filmów dokumentalnych, których montażem się zajmował, znajdują się m.in. "Gwiazdor" (2002), "Dziewczęta z ośrodka", "Klatka", "Nakręceni czyli szołbiznes po polsku" (wszystkie z 2003), "Kamilianie" (2004), "Pedofile" (2005). Większość z nich wyreżyserował Sylwester Latkowski.