Reklama

Reklama

"Wszyscy wygrywają": O TWÓRCACH

TOM McCARTHY (reżyseria/scenariusz) jest nie tylko reżyserem, ale i aktorem. Pierwszy wyreżyserowany przez niego film to "Dróżnik" z 2003 roku, który miał swoją premierę na festiwalu filmowym w Sundance i otrzymał takie nagrody jak Independent Spilit Award.

W 2007 roku nakręcił "Spotkanie", za które otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz przyznawaną przez San Diego Film Critics Society.

W 2009 roku zaangażował się w produkcję "Odlot", która została nominowana do Oscara.

Zagrał w takich filmach jak "Teoria spisku", "Gdy zapada noc", "Wszyscy ludzie króla", "Good Nigh and Good Luck", "Sztandar chwały", "Gra dla dwojga", "Mamut", "Poznaj naszą rodzinkę" czy "Rok psa".

Reklama

MARY JANE SKALSKI (produkcja) to nowojorska producentka specjalizująca się w kinie niezależnym. Współpracuje z takimi producentami jak Ted Hope, James Schamus i Anthony Bergman. Wyprodukowała poprzednie filmy McCarthy'ego - "Dróżnika" i "Spotkanie". Angażowała się w takie projekty jak "Pariah", "Pod prąd", "Umierający jastrząb". "Zły dotyk" czy "Trik".

Od 2008 roku zasiada w radzie doradczej Sundance Creative Producers Lab.

MICHAEL LONDON (produkcja) to nominowany do Oscara producent, właściciel Grounswell Productions, mający na swoim koncie produkcję takich filmów jak "Obywatel Milk", "Dróżnik", Wszystko, co dobre", "Intrygant", "Król Kalifornii", "Iluzjonista", "Rodzinny dom wariatów", "Bezdroża", "Appaloosa" czy "Recepta na szczęście".

Zanim założył własną wytwórnię pracował w Fox, gdzie nadzorował prace nad takimi filmami jak "Hoffa" czy "Szklana pułapka 2".

OLIVER BOLKELBERG (zdjęcia) współpracował z McCarthym przy jego poprzednich filmach - "Dróżniku" i "Spotkaniu". Ma na swoim koncie dwie nominacje do ASC Award, współpracował z takimi twórcami jak Ady Tennant czy Frank Darabont.

JOHN PAINO (scenografia) jest absolwentem School of Visual Arts. Zaraz po zakończeniu szkoły zaczął współpracować z twórcami teatralnymi w Nowym Jorku.

Współpracował z McCarthym przy jego poprzednich produkcjach - "Dróżniku" i "Spotkaniu".

Jest autorem scenografii do takich filmów jak "Bracia Solomon", "Spotkajmy się w więzieniu" czy "Stara miłość nie rdzewieje".

TOM McARDLE (montaż) zmontował nominowane do Oscara "Spotkanie, a także "Dróżnika". Jest autorem montażu takich filmów jak "Architekt", "Biedny biały śmieć", "Mapa złudzeń" czy "The Keeper".

LYLE WORKMAN (muzyka) jest autorem muzyki filmowej, a także kompozytorem współpracującym z artystami całego świata.

Pochodzi z północnej Kalifornii, zaczynał od grania z Toddem Rundgrenem, jeździł w trasy koncertowe ze Stingiem, zespołem Jellyfish i artystą jazzowym, Tonym Williamem.

W 1996 roku zadebiutował płytą "Purple Passages", a magazyn "Guitar Shop Magazine" uznał go za gitarzystę roku.

Jest autorem dżingli reklamowych, komponował muzykę do fimów dokumentalnych. Jego kompozycje można było słyszeć w takich programach telewizyjnych jak "Saturday Night Live", "The Tonight Show", "Late Night with Honan O'Brien" czy "American Music Awards".

Skomponował muzykę do takich filmów jak "Idol z piekła rodem", "Chłopaki też płaczą", "Supersamiec" czy "40letni prawiczek".

MELISSA TOTH (kostiumy) zajmuje się projektowaniem kostiumów do filmów od dwudziestu lat. Jest autorką kostiumów do takich filmów jak "Zakochany bez pamięci", "Możesz na mnie liczyć", "Życie od kuchni", "Koniec z Hollywood", "Już nadchodzi" czy "Wytańczyć marzenia".

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Wszyscy wygrywają

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje