Reklama

Reklama

"Wszyscy wygrywają": O PRODUKCJI

Paul Giamatti (nominowany do Oscara za rolę w "Bezdrożach") wciela się w Mike'a Flaherty'ego - przeciętnego faceta z przedmieścia, który chce być jak najlepszym trenerem, mężem, ojcem i przyjacielem. Nagle pojawia się okazja, żeby się wykazał - otacza opieką nastolatka, który ma szanse zostać gwiazdą zapasów. Film odpowiada na pytanie towarzyszące wielu z nas : czy kiedy robi się naprawdę ciężko, lepiej realizować cele za wszelką cenę, czy robić to, co podpowiada nam serce?

"Mike miał prosty plan na życie, ale niestety nie potrafi go zrealizować. Chciałem pokazać, że nawet dobrzy ludzi podejmują czasem niewłaściwe decyzje albo działają ze złych pobudek, ale najważniejsze jest to, jak sobie radzimy z konsekwencjami." - mówi reżyser, Thomas McCarthy.

Reklama

Ważnym wątkiem historii jest sport, a najważniejszym pytaniem jakie zadano, to czy wygrana zawsze jest najbardziej istotna. "Spodobał mi się pomysł pokazania zwykłej drużyny z ogólniaka w niewielkim amerykańskim mieście. Stawiam na realizm opowiadanych historii." - tłumaczy McCarthy, który napisał scenariusz z kolegą, byłym zapaśnikiem, a obecnie prawnikiem, Joe'em Tibonim. Główny bohater ma poważne problemy finansowe, które może rozwiązać oszukując klienta z demencją, który prawdopodobnie nawet się nie zorientuje, że jego prawnik dopuścił się szwindla. Mimo, że Mike to przyzwoity facet, nie potrafi się oprzeć okazji.

"Kocha swoją rodzinę, jest związany z sąsiadami. Do tej pory zawsze był uczciwy, ale znalazł się w sytuacji, z której nie umie znaleźć wyjścia. Musi szybko zarobić, ale okazuje się, że łatwa kasa wiąże się z przedziwnymi konsekwencjami" - opowiada reżyser.

Mike zostaje opiekunem Leo, staruszka z demencją, który nie wie co się z nim dzieje. Dzięki temu poznaje Kyle'a, wnuczka swojego podopiecznego. To zbuntowany nastolatek z rozbitej rodziny. Jego zjawienie się odmienia życie wszystkich bohaterów. "Chłopak ma ciężkie życie. Uciekł z domu, ma matkę narkomankę i dziadka, którego nigdy nie poznał. Jedyne co kocha to zapasy. Ma ogromny talent co jest dla Mike'a łutem szczęścia." - opowiada McCarthy.

W filmie zobaczymy nie tylko Paula Giamattiego, ale i Amy Ryan, Jeffreya Tambora, Bobby'ego Canavallego i Alexa Shaffera.

Film skupia się na relacjach między bohaterami - nie tylko na relacji Mike'a i Kyle'a, ale między innymi na przyjaźni Mike'a i Terry'ego - najlepszych kumpli, którzy razem trenują drużynę zapaśniczą. "Są zupełnie różni, ale znają się od lat i wiedzą od siebie wszystko. W jednej chwili kończą za siebie zdania, w kolejnej skaczą sobie do gardeł." - mówi McCarthy i dodaje : "Uwielbiam pokazywać ludzi takimi jakimi są, ze wszystkimi wadami i zaletami. Dzięki temu widzowie mogą się z nimi identyfikować."

"Tom robi fantastyczne filmy o zagubionych ludziach, którzy razem stają na nogi. To wzruszające, ciepłe i życiowe historie. Praca przy takich produkcjach to niezwykłe doświadczenie, obsada i ekipa staje się jak rodzina." - mówi jeden z producentów, Michael London.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Wszyscy wygrywają

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje