"Wspaniała": SYLWETKI AKTORÓW
Romain Duris
Jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów ostatnich lat. Zanim rozpoczął aktorską karierę był m.in. perkusista acid-jazzowego zespołu Kingsize, a także chodził do szkoły sztuk dekoracyjnych. Gdy miał 19 lat na ulicy dostrzegł go Bruno Levy, właściciel firmy producenckiej, i zachwycił się jego prezencją. Już rok później - w 1994 - Duris zadebiutował w dwóch filmach "Fr?res: La roulette rouge" i "Le Péril jeune", oraz miniserialu "Tous les garçons et les filles de leur âge". Pojawił się także w teledysku Neneh Cherry do piosenki "Kootchi".
Młody aktor bardzo szybko zyskał uznanie zarówno publiczności, jak i krytyki filmowej. Za rolę w "Gadjo dilo" Tony'ego Gatlifa zdobył w 1997 roku nominację do nagrody Cezara. Dwa lata później ponownie nominowano go do Cezara oraz do nagrody Lumiere za kreację w "Peut-?tre". Wielkie uznanie przyniosła mu także rola wrażliwego pianisty i gangstera w dramacie Jacques'a Audiarda "W rytmie serca" z 2005 roku. Za ten ostatni film Duris był także nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepszy europejski aktor roku.
Z kolei serce publiczności podbił rolą wkraczającego w dorosłe życie Xaviera Rousseau w komedii romantycznej "Smak życia" (2002) i jej kontynuacji "Smak życia 2" (2005). Popularność pomogły mu utrzymać występy w filmach "Zakochany Molier" (2007), czy "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" (2010).
Déborah François
Urodzona w 1987 roku belgijska aktorka Déborah François już za swoją debiutancką rolę - nastoletniej matki w "Dziecku" Jean-Pierre'a i Luka Dardenne'a - została obsypana pochwałami. Film w 2005 roku zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, a Déborah otrzymała nagrodę im. Josepha Plateau dla Najlepszej Belgijskiej Aktorki. Jej kolejna rola w "Niewykorzystanym darze", za którą otrzymała nominację do Cezara, ugruntowała jej opinię fascynującego młodego talentu. Zagrała również w "Czerwonych mrówkach" Stephana Carpiaux, "Sile odwagi" Jean-Paula Salomé i "L'été Indien" u boku Sophie Marceau i Julie Depardieu, a także u Rémiego Bezançona w "Le premier jour du reste de ta vie". Za tę ostatnią rolę otrzymała Cezara dla Najlepszej Nowej Twarzy Kobiecej. Świetne wrażenie zrobiła też w swoim pierwszym filmie nieanglojęzycznym: "Niezasłane łóżka" Alexisa Dos Santosa.
Bérénice Bejo
Urodzona w Buenos Aires, Bérénice Bejo, w wieku 3 lat wraz z rodzicami, ojcem reżyserem i matką prawniczką, przenosi się do Francji. Zachęcana przez ojca zaczyna chodzić na kursy aktorstwa. Na początku pojawia się w krótkich metrażach i filmach telewizyjnych. Po serii mniejszych ról w takich filmach, jak "Les Soeurs Hamlet", "La Captive", czy "Passionnément" odnosi pierwszy większy sukces. Za kreację w "Meilleur Espoir féminin" Gérard'a Jugnota otrzymuje nominację do Cezara w kategorii najbardziej obiecującej aktorki. Niedługo potem wygrywa casting do filmu ,,Obłędny rycerz". Otrzymuje rolę Christiany, zaufanej służki Lady Jocelyn i ma szansę grać obok młodego Heatha Ledgera. Po powrocie do Francji gra u boku Marie-France Pisier i Guillaume'a Depardieu w "Comme un avion". W 2003 roku występuje w ,,24 godziny z życia kobiety", gdzie wciela się w młodą i piękną Olivię uwodzącą Michel'a Serrault. Rok 2004 przynosi jej rolę w filmie "Le Grand role", komediodramacie o światku aktorskim w reżyserii Steve'a Suissa, a w 2011 odnosi największy dotychczasowy sukces w karierze, występując w słynnym "Artyście" w reżyserii Michela Hazanaviciusa, który prywatnie jest mężem aktorki.