"Wolverine": O OBSADZIE
HUGH JACKMAN (Logan/Wolverine; produkcja) debiutował w Stanach rolą Wolverine'a w filmie "X-men" z 2000 roku, którą powtórzył w filmach "X-men 2" ("X2"), "X-men: Ostatni bastion" ("X-men: Last Stand") i "X-men Geneza: Wolverine"("X-Men Origins: Wolverine").
Do najsłynniejszych filmów z jego udziałem należą "Australia" Baza Luhrmanna, w której zagrał u boku Nicole Kidman, a także "Źródło" ("The Fountain") Darrena Aronofsky'ego, "Prestiż"("The Prestige") Christophera Nolana i "Scoop - Gorący temat"("Scoop") Woody'ego Allena. Podłożył głos w filmach "Happy Feet - tupot małych stóp"("Happy Feet") i "Wpuszczony w kanał"("Flushed Away"). Zagrał główne role w takich filmach jak "Serce nie sługa"("Someone Like You"), "Kod dostępu"("Swordfish"), "Van Helsing", czy "Kate i Leopold" (nominacja do Złotego Globu).
W broadwayowskim musicalu "The Boy From Oz" wcielił się w znanego w latach siedemdziesiątych piosenkarza Petera Allena. W 2004 roku nagrodzono go za tę rolę statuetką Tony, otrzymał także takie nagrody, jak Drama Desk, Drama League, Outer Critics Circle, czy Theatre World.
Na deskach teatru można było go oglądać w takich sztukach, jak "Carousel", "Oklahoma!", Sunset Boulevard"(nagrodzono go MO Award, australijskim odpowiednikiem Tony), czy "Beauty and the Beast"(nominacja do MO Award).
Ten australijski aktor zaczynał karierę w swojej ojczyźnie - grał w takich filmach, jak "Bohater z okładki"("Paper Hero"), czy "Królowie Erskineville" ("Erskineville Kings") - za rolę w tym drugim nagrodzono go Australian Film Critics' Circle Best Actor Award i nominowano do nagrody przyznawanej przez The Australian Film Institute. W 1999 roku został mianowany Australijską Gwiazdą Roku na Australian Movie Convention.
Razem z Johnem Palermo i Deborą-lee Furness założył Seed Productions - firmę, która ma na koncie "X-men Geneza: Wolverine" i thriller "Uwiedzony" ("Deception") z 2008 roku.
Sprawdził się też w roli prowadzącego wielkie gale - prowadził rozdanie Oscarów oraz teatralnych nagród Tony.
HIROYUKI SANADA (Shingen) zdobył popularność w 1982 roku dzięki roli w filmie "Spisek rodziny Yagyu". Zdobył nagrodę przyznawaną przez Japońską Akademię Filmową i został jednym z najpopularniejszych i najwyżej cenionych aktorów swojego pokolenia.
Ma na swoim koncie udział w takich nowych produkcjach jak "The Railway Man" (ekranizacja powieści Erica Lomaxa) czy "47 Ronin" z Keanu Reevesem. Oba filmy wejdą do kin w 2013 roku.
Największą popularność przyniosła mu rola w dwóch pierwszych częściach filmu "Krąg". Zadebiutował w Hollywood rolą w "Ostatnim samuraju" z Tomem Cruisem.
Można było go oglądać w takich produkcjach jak "Zagadka przeznaczenia", "Biała hrabina", "Spirala" i "Reguły odwetu".
Na małym ekranie można go obecnie oglądać w serialu "Zemsta" z Emily Van Camp.
FAMKE JANSSEN (Jean Grey) to wielokrotnie nagradzana aktorka, która niedawno zadebiutowała po drugiej stronie kamery - nakręciła "Bringing Up Bobby" z Millą Jovovich i Billem Pullmanem.
Najnowsze filmy z jej udziałem to "Uprowadzona" i "Uprowadzona 2", "The Chameleon" i "Down the Shore".
Występuje zarówno w filmach wysoko-budżetowych jak i niezależnych. Można było ją oglądać w "The Wackness" z Benem Kingsleyem, który miał premierę w 2008 roku na festiwalu filmowym w Sundance.
Wystąpiła w trzech produkcjach z serii "X-Men". Za rolę w "X-Men : Ostatni bastion została uhonorowana nagrodą specjalną na festiwalu filmowym w Hamptons.
Na tym samym festiwalu przyznano jej nagrodę za całokształt twórczości.
Na małym ekranie można było ją oglądać między innymi w serialach "Bez skazy" i "Hemlock Grove".
Aktorka urodziła się w Holandii, ale od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Przełomem w jej karierze była rola Xenii w "Golden Eye", gdzie zagrała u boku Pierce'a Brosnana.
WILL YUN LEE (Harada) to młody aktor, który ma na swoim koncie występy zarówno na dużym jak i małym ekranie.
Najnowsze filmy z jego udziałem to "Czerwony świt", gdzie wystąpił u boku Chrisa Hemswortha, "Pamięć absolutna" z Colinem Farrellem, "Mokra robota" i "Król wojowników".
Można było go oglądać też w "Elektrze" (ekranizacji komiksu Marvela), "Torque" i "Jutro nie umiera nigdy".
Pochodzi z Arlington w Virginii. Jego rodzina pochodzi z Korei. Od dziecka trenuje sztuki walki, otrzymał stypendium sportowe i ukończył Uniwersytet Kalifornii w Berkley.
Ma na swoim koncie role w takich serialach jak :Nash Bridges", "Profiler" i "Brimestone".
RILA FUKUSHIMA (Yukio) to japońska modelka i aktorka. Debiutowała na wybiegu, ale ma na swoim koncie udział w wielu reklamach i edytorialach.
Przeprowadziła się do Nowego Jorku w 2003 roku i od tamtej pory zaprezentowała się między innymi na pokazach Dolce&Gabbana.
Można było ją oglądać też w teledyskach takich artystów jak Lenny Kravitz i Ben Taylor.
W 2011 roku wróciła do Tokio, by skupić się na aktorstwie, ale wciąż jest uznaną modelką i blogerką modową.
TAO OKAMOTO (Mariko) pochodzi z Japonii. W wieku 14 lat zadebiutowała jako modelka, potem wyjechała do Wielkiej Brytanii gdzie skończyła liceum.
W 2006 roku wyjechała do Paryża, a trzy lata później do Nowego Jorku, gdzie zwróciła uwagę branży modowej. W 2011 roku otrzymała nagrodę dla Kobiety Roku przyznawaną przez Vogue Nippon.
Udziela się charytatywnie. "Wolverine" to jej aktorski debiut.
SWIETŁANA CHODCZENKOWA (Viper) pochodzi z Moskwy. Po skończeniu liceum poszła na studia ekonomiczne, które rzuciła po drugim roku -mimo świetnych wyników- by zostać aktorką. Rozpoczęła naukę w szkole teatralnej, gdzie zwróciła uwagę reżysera Stanisława Goworuchina.
Wystąpiła w jego "Pobłogosławcie kobietę" i otrzymała za tę rolę nagrodę Nika. Od tamtej pory jest jedną z najbardziej zapracowanych rosyjskich aktorek.
Można było ją oglądać w takich filmach jak "Mała Moskwa", "Miłość w wielkim mieście", "Pięć narzeczonych", "Szpieg", "Metro" czy "Mamy".
HARUHIKO YAMANOUCHI (Yashida) to jeden z najbardziej doświadczonych aktorów w obsadzie, mający na swoim koncie udział zarówno w japońskich jak i amerykańskich produkcjach, a także wiele ról filmowych i teatralnych.
Ukończył Uniwersytet Stosunków Międzynarodowych w Tokio, specjalizuje si.ę w kulturze i literaturze anglosaskiej.
W latach siedemdziesiątych mieszkał w Londynie, gdzie studiował pantomimę pod okiem Jacka Tragera, Ronalsa Wilsona i Lindsay Kemp oraz taniec hinduski u Surii Kumari.
Występował w wielu brytyjskich teatrach, z którymi odbył tournée po Europie. W połowie lat siedemdziesiątych osiadł w Rzymie, a od 1992 roku jest obywatelem Włoch.
Najpopularniejsze filmy z jego udziałem to "Podwodne życie ze Stevem Zissou" Wesa Andersona i "Niepokonani" Petera Weira.