"Wojownicze Żółwie Ninja": POD MASKĄ: POZNAJCIE RODZINĘ NINJA
Od początku procesu realizacji filmu Wojownicze żółwie ninja jednym z kluczowych elementów było odświeżenie wizerunku żółwi. Poza charyzmą i komizmem bohaterskich płazów, istotne było pokazanie widzom czegoś nowego, czegoś co wprowadziłoby mitologię mutantów w kino 21. wieku. Każdy z członków rodziny ninja wniósł więc do filmowej opowieści własne unikalne zdolności i nieco nowszy wizerunek.
Leonardo:
Nazwany na cześć włoskiego wynalazcy i malarza Leonardo Da Vinci, Leonardo jest opanowany i spokojny. To Mistrz Zen wśród żółwi, który bierze sobie do serca odpowiedzialność, jaka spada na głowę najstarszego brata. Na szczęście Leo mierzy ponad 180 cm wzrostu i ze śmiertelną precyzją włada swoimi samurajskimi mieczami.
Chociaż Leo już w pierwszych komiksach był najpoważniejszym i najbardziej zdyscyplinowanym z czterech braci, współczesny Leo jest jego świeżym wcieleniem zmagającym się z ciężarem, jakiego większość nastolatków nigdy nie doświadcza: musi ocalić świat jednocześnie opiekując się braćmi! Po wycofaniu się mistrza Splintera, to właśnie on musi pełnić funkcję przybranego ojca.
Raphael:
Nazwany na cześć ojca renesansowego stylu w malarstwie, Raphael jest upartym buntownikiem znanym nie tylko ze swojej czerwonej maski i sztyletów sai, ale także ognistego charakteru. Raph być może działa szybciej niż pomyśli, ale pod jego wybuchową osobowością kryje się lojalność wobec braci. We wczesnych komiksach, Raphael był zawsze w gorącej wodzie kąpany, ale to właśnie on ewoluował w lubianego przez wszystkich, mądrego bohatera.
Michelangelo:
Włoski malarz i rzeźbiarz Michelangelo dał swoje imię najmłodszemu z braci. Uwielbiający zabawę, Mikey nosi pomarańczową maskę, świetnie posługuje się nunczako i między pałaszowaniem kolejnych kawałków pizzy wydaje z siebie potoki surferskiego żargonu. Ponieważ najbardziej przypomina oryginalne rysunki Kevina Eastmana, niektórzy uważają go za pierwszego wojowniczego żółwia ninja. Nieważne jak napięta jest sytuacja, w której znajdują się bracia, Mikey nigdy nie traci rezonu. Współczesne wcielenie Mikey'a wnosi do filmu styl B-boy i olbrzymie poczucie humoru.
Donatello:
Nazwany na cześć florenckiego rzeźbiarza, który odcisnął niezatarty ślad na światowej sztuce, Donatello ma spory zmysł techniczny. Jest najwyższy z braci, nosi fioletową maskę, posługuje się japońską drewnianą bronią bo, a jego bystry umysł nigdy nie przebywa w stanie spoczynku.
Donatello zawsze był przedstawiany jako najbystrzejszy z żółwi, a we współczesnej wersji ciągle wymyśla nowe cyfrowe gadżety i jeśli zachodzi taka konieczność jest w stanie złamać komputerowe systemy zabezpieczeń.
Mistrz Splinter:
Wokół patchworkowej rodziny żółwi krąży mistrz Splinter, mądry, zmutowany gryzoń, który stał się ich sensei i adopcyjnym ojcem. To właśnie on nauczył ich sposobów walki japońskich wojowników ninja. Zgodnie z mitologią żółwi ninja, jaka pojawia się w pierwszych komiksach, ten starszy już szczur był może niewielkiej postury, ale kompensował ją sobie olbrzymią wiedzą. Kiedy sprawy przybierają zły obrót, Splinter jest zawsze gotowy do poświęceń.