"Wielkie wesele": OBSADA
DIANE KEATON (Ellie Griffin)
Od czasu swego debiutu w filmie "Zakochani i inni" Cy Howarda, Diane Keaton udowodniła swoją wszechstronność zarówno w zawodzie aktorki, jak i reżyserki oraz producentki. Jej kariera aktorska zawiera w sobie kilkadziesiąt klasycznych filmów, takich jak trylogia "Ojciec chrzestny" Francisa Forda Coppoli, "Annie Hall" Woody'ego Allena (za występ w tym filmie została nagrodzona Oscarem w kategorii "Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa"), "W poszukiwaniu idealnego kochanka" Richarda Brooksa, "Czerwoni" Warrena Beatty, "Pokój Marvina" Jerry'ego Zaksa "Ojciec panny młodej" Charlesa Shyera czy "Lepiej późno niż później" Nancy Meyers. Jest jedyną aktorką w historii, która była nominowana do Oscara w ciągu czterech różnych dekad. Jako producentka ma na swoim koncie "Słonia" Gusa Van Santa czy "Gorszą siostrę" Garry'ego Marshalla". Pisze również książki.
ROBERT DE NIRO (Don Griffin)
Jeden z najlepszych i największych aktorów w historii kina, Robert De Niro rozpoczynał karierę w 1969 roku w "Przyjęciu weselnym" Briana De Palmy. W ciągu pięciu kolejnych lat zyskał sobie występami w "Ulicach nędzy" Martina Scorsese" oraz "Ojcu chrzestnym II" Francisa Forda Coppoli (za ten drugi został nagrodzony Oscarem w kategorii "Najlepszy Aktor Drugoplanowy") reputację aktora wszechstronnego. W 1980 roku zdobył drugiego Oscara, już w kategorii "Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy", za rolę we "Wściekłym byku" Martina Scorsese. Robert De Niro ma na swoim koncie takie wybitne filmy jak "Taksówkarz" Martina Scorsese, "Łowca jeleni" Michaela Cimino, "Przebudzenia" Penny Marshall, "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone, "Nietykalni" Briana De Palmy, "Harry Angel" Alana Parkera "Przylądek strachu" Martina Scorsese, "Fakty i akty" Barry'ego Levinsona czy "Gorączkę" Michaela Manna. Aktor jest również uznanym producentem, a założona przez niego firma Tribeca Productions, wraz z nowojorskim festiwalem filmowym Tribeca, który rokrocznie odbywa się w Nowym Jorku, jest uznawana za jedną z najciekawszych i najmocniejszych na rynku filmowym.
SUSAN SARANDON (Bebe McBride)
Fantastyczna, wszechstronna aktorka, która do każdej swojej roli wnosi zarówno seksapil, jak i inteligencję - od nieustraszonych występów w "Bull Durham" Rona Sheltona oraz "Thelmie i Louise" Ridleya Scotta, po "Klienta" Joela Schumachera oraz "Przed egzekucją" Tima Robbinsa (Oscar w kategorii "Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa"). Sarandon zadebiutowała na dużym ekranie w "Joe", ale sławę przyniosły jej występy w "Stronie tytułowej" Billy'ego Wildera oraz "Rocky Horror Picture Show" Jima Sharmana. W 1978 roku otrzymała pierwszą nominację do Oscara za rolę w "Atlantic City" Louis'a Malle. Ma na swoim koncie takie znane tytuły jak "Czarownice z Eastwick" George'a Millera, "Bob Roberts" Tima Robbinsa, "Półmrok" Roberta Bentona oraz "W dolinie Elah" Paula Haggisa. Sarandon grywa z sukcesami w teatrze oraz w telewizji, zdobyła również uznanie autoironicznym występem w parodystycznym wideoklipie "Mother Lover" nakręconym na potrzeby satyrycznego programu Saturday Night Live przez Andy'ego Samberga oraz Justina Timberlake'a.
ROBIN WILLIAMS (Ojciec Moinighan)
Laureat Oscara, nagrody Emmy oraz nagród Grammy, aktor, piosenkarz, komik oraz jedna z największych osobowości amerykańskiego kina - Robin Williams znany jest przede wszystkim ze swojej wszechstronności, nieprzeciętnego poczucia humoru oraz niezrównanej wyobraźni. Williams zaczynał karierę jako komik estradowy, ale dosyć szybko przeszedł do aktorstwa, występując w tak fantastycznych filmach jak "Fisher King" Terry'ego Gilliama, "Good Morning Vietnam" Barry'ego Levinsona, "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" Petera Weira, "Klatka dla ptaków" Mike'a Nicholsa, "Hook" Stevena Spielberga, "Buntownik z wyboru" Gusa Van Santa czy "Patch Adams" Toma Shadyaca. Jego dubbing do "Aladyna" Rona Clementsa i Johna Muskera zmienił postrzeganie podkładania głosów do filmów animowanych. Williams grywa również na Broadwayu oraz bierze udział w niezliczonych akcjach charytatywnych.
BEN BARNES (Alejandro Griffin)
Utalentowany aktor młodego pokolenia, który każdą kolejną rolą udowadnia swoją wszechstronność. W 2004 roku ukończył Kingston University, szybko trafiając na deski teatrów, a później ekrany kin. Do jego najbardziej znanych występów należą "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" Andrew Adamsona, "Wojna domowa" Stephana Elliotta, "Dorian Gray" Olivera Parkera, "Gwiezdny pył" Matthew Vaughna, "Między wierszami" Briana Klugmana oraz "Seventh Son" Siergieja Bodrowa, w tym ostatnim występując u boku Jeffa Bridgesa oraz Julianne Moore.
TOPHER GRACE (Jared Griffin)
Utalentowany amerykański aktor, który jest często kojarzony z kultowym w niektórych środowiskach serialem telewizyjnym "Różowe lata 70-te. W 2004 roku został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami za przełomowy występ w filmie "W doborowym towarzystwie" Paula Weitza. Grał również w takich filmach jak "Zbyt wielcy, by upaść" Curtisa Hansona, "Predators" Roberta Rodrigueza, "Walentynki" Garry'ego Marshalla, "Traffic" Stevena Soderbergha oraz "Spider-Man 3" Sama Raimiego. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Nowy Jork i Los Angeles.
KATHERINE HEIGL (Lyla Griffin)
Świat usłyszał o niej po raz pierwszy za sprawą komedii "Tata i małolata" Steve'a Minera , w której grała córkę Gerarda Depardieu, ale obecna sława, którą cieszy się aktorka, jest wynikiem występów w serialu "Chirurdzy" oraz ról w takich filmach jak "Wpadka" Judda Apatowa, "Sylwester w Nowym Jorku" Garry'ego Marshalla, "Brzydka prawda" Roberta Luketica oraz "Jak upolować faceta" Julie Anne Robinson. Już niedługo zobaczymy ją w dramacie HBO "The Knitting Circle", który współprodukowała wraz z matką, Nancy Heigl.
AMANDA SEYFRIED (Missy O'Connor)
Jedna z obecnie najbardziej pożądanych aktorek młodego pokolenia. Choć wcześniej występowała z sukcesami w takich filmach jak "Alpha Dog" Nicka Cassavetesa, "Wredne dziewczyny" Marka Watersa oraz "Dziewięć kobiet" Rodrigo Garcii, przełomową dla niej rolą była "Mamma Mia!" Phyllidy Lloyd. Od tamtego czasu zagrała między innymi w "Chloe" Atoma Egoyana, "Zabójczym ciele" Karyn Kusama, "Zaginionej" Heitora Dhalii, "Wyścigu z czasem" Andrew Niccola, "Dziewczynie w czerwonej pelerynie" Catherine Hardwicke oraz "Nędznikach" Toma Hoopera.